Fudbaleri Bajerna i aktuelni šampioni Nemačke savladali su Lajpcig pred svojim navijačima rezultatom 2:1 u 23. kolu Bundeslige.

Oba gola za Bavarce je postigao Hari Kejn, dok je u redovima gostiju precizan bio Benjamin Šeško.

Kejn je doneo prednost Bajernu kada je zatresao mrežu u 56. minutu na asistenciju Džamala Musijale. Lajpcig je izjednačio u 70. minutu preko reprezentativca Slovenije.

Pobedonosni gol, Kejn je postigao u prvom minutu sudijske nadoknade a u ulozi asistenta našao se Erik Maksim Šupo-Moting.

Nakon ove pobede, ekipa trenera Tomasa Tuhela je na drugom mestu i ima 53 boda, osam manje od Bajer Leverkuzena. Lajpcig se nalazi na petom mestu i na učinku je od 40 bodova.

BUNDESLIGA, 23. kolo

Leverkuzen – Majnc 2:1 (1:1)

(Džaka 3, Andrih 68 – Kor 8)

Union Berlin – Hajdenhajm 2:2 (2:1)

(Gosens 44, Šefer 45+2 – Dovedan 3, Beste 71)

Borusija Menhengladbah – Bohum 5:2 (2:0)

(Ngumu 29, Vajgl 35 penal, Rajc 72, Sibačo 78, Onora 90+6 – Hofman 75, Šloterbek 88)

Verder – Darmštat 1:1 (1:1)