Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Grojter Firt u meču 23. kola Bundeslige nakon preokreta, 4:1.

Iako je Bajern u poslednje vreme u nešto slabijoj formi (u Bundesligi poraženi u prošlom kolu od Borusije Menhengladbah 4:2, u Ligi šampiona remizirali sa Salcburgom 1:1), verovatno niko nije očekivao da će protiv fenjeraša imati problema u Minhenu.

Ipak, u 42. minutu Branimir Hrgota je, uz dosta sreće, nakon slobodnog udarca i pošto je lopta zakačila jednog od fudbalera na putu ka golu, doneo vođstvo svom timu.

To kao da je probudilo igrače Bajerna, koji su zaigrali neuporedivo bolje u drugom delu, pa je Robert Levandovski odmah po povratku sa poluvremena doneo izjednačenje, potom je u 61. minutu Sebastijan Grisbek veoma nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu pri pokušaju intervencije, a pobedu su potvrdili Levandovski u 82. i Čupo Moting u prvom minutu sudijske nadoknade.

Bavarci su tako došli do brojke do 55 bodova, i nalaze se na čelu tabele, dok je Grojter Firt poslednji sa 13 bodova.