Bajern

Fudbaleri Bajerna iz Minhena ubedljivo su savladali Fortunu (5:0) i nastavili pohod ka novoj tituli.

Bavarci su rivala načeli autogolom Jorgensena koji je prosledio loptu iza leđa svog golmana u 15. minutu, a vođstvo je već u 29. udvostručio Bendžamin Pavar na asistenciju Kimiha.

Sve dileme još pre odlaska na odmor razrešio je Levandovski nastavivši impresivnu golgetersku seriju u 43. minutu upisavši 28. pogodak ove sezone u Bundesligi.

Poljski golgeter se drugi put upisao u strelce u 50. minutu na proigravanje Gnabrija, a samo dva minuta kasnije Dejvis je postavio konačni rezultat.

Bajern je 21. prvenstvenom pobedom ove sezone nastavio pohod ka odbrani titule dok je Dizeldorf porazom ostao na 27 bodova i u opasnoj zodi, na korak od ispadanja.