Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Bajer iz Leverkuzena sa 5:1 u meču osmog kola Bundeslige.

Svih pet golova igrači šampiona Nemačke dali su u prvom poluvremenu, kada su i rešili pitanje pobednika sa po dva gola Roberta Levandovskog i Serža Gnabrija i još jednim golom Tomasa Milera.

Levandovski je pogodio prvi u trećem minutu kada su njegovi saigrači sproveli mat u tri poteza.

Lopta Džošue Kimiha je sa tridesetak metara poletela ka kaznenom prostoru, gde je bio Dajo Upamekano, koji je iz prve ubacio loptu za Levandovskog.

Poljak je maestralno reagovao i petom ubacio loptu u gol za 1:0. Isti igrač je i u 31. minutu reagovao odlično.

Gledajte Bundesligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Bundeslige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Možda će mu Alfonso Dejvis zameriti što mu je „skinuo pogodak“, ali je Levandovski imao čistu situaciju i šutirao je u momentu kada je Alfonso driblao i komplikovao.

Pre toga je i Liroj Sane pogodio stativu, pa je Bajern mogao i pre 30. minuta da vodi sa 2:0. Do trećeg pogotka Bajern je stigao slučajno, tako što je lopta Zilea pogodila Milera, skrenula je smer kretanja i ušla je u mrežu u 34. minutu.

Gnabri je samo minut kasnije povisio na 4:0. Miler je asistirao sa leve strane, centaršut po zemlji lagano je Serž sproveo iza leđa golmana.

Isto je učinio i posle duplog pasa sa Leonom Goreckom u 37. minutu. Jedini gol za Bajer postigao je Patrik Šik u 55. minutu kada mu je asistirao Florijan Virc.

Bajern sada ima 19 bodova na prvom mestu Bundeslige, dok je Bajer Leverkuzen na trećem mestu sa 16 bodova.