Velika pobeda "jorgandžija".

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Real iz Madrida u derbiju prestonice španije rezultatom 3:1 i tako Madriđanima naneli prvi poraz od početka sezone.

Iako je Real u utakmicu ušao osokoljen sa pet vezanih pobeda, od bukvalno prvog trenutka Atletiko je bio taj koji je diktirao dešavanja što se videlo i po rezultatu.

Prvo je u 4. minutu Alvaro Morata lepu akciju svog tima krunisao golom za 1:0, potom je 14 minuta kasnije inicijativu Atletika krunisao Antoan Grizman i duplirao vođstvo svog tima, dok je malo nedostajalo da bude i 3:0, ali su jednu sjajnu akciju Atletika defanzivci Reala uspeli da osujete pre nego što je Grizman po drugi put zatresao mrežu, dok je u par navrata i Kepa Arizabalaga bio na visini zadatka i sprečio još neku loptu u svojoj mreži.

Real se vratio u meč pogotkom Tonija Krosa nakon prelepe varke i sjajnog udarca, potom je uspeo da preko Eduarda Kamavinge dođe i do drugog pogotka, ali je on poništen zbog ofsajda u kom se nalazio Antoan Ridiger u začetku akcije.

Pitanje pobednika rešio je Morata u uvodnim trenucima drugog poluvremena novim udarcem glavom, pa je na semaforu stajalo 3:1., posle čega Real, izuzev par pokušaja sa distance, više nije uspeo da se vrati, te je prvi Madrilenjo u sezoni 2023/2024 pripao crveno-belima.

Primera, 6. kolo

Alaves – Atletik Bilbao 0:2 (0:1)ubrzo ponovo pogodio i

(Vilijams 18, Sanset 76)

Đirona – Majorka 5:3 (4:1)

(Lopez 26, Dovbik 33 (penal), Martin 37, Erera 45, Savio 57 – Muriđi 4 (penal), Prats 89, 90+5)

Osasuna – Sevilja 0:0

Barselona – Selta Vigo 3:2 (0:1)

(Levandovski 81, 86, Kanselo 89 – Larsen 19, Duvikas 76)

Almerija – Valensija 2:2 (0:1)

(Aribas 59, 69 – Lopez 14, Gera 64)

Real Sosijedad – Hetafe 4:3 (1:2)

(Kubo 2, Ojarzabal 61 penal, 88, Mendez 66 – Alena 39, Majoral 45+5 penal, Latasa 90+2)

Rajo Valjekano – Viljareal 1:1 (1:1)