Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Viljareal u meču 30. kola španske Primere sa 2:1.

Atletiko je pitanje pobednika rešio tek u završnici drugog poluvremena u kom je odlučujući gol postigao u 87. minutu.

„Jorgandžije“ su pobedom nad „žutom podmornicom“ došle do pozicije broj četiri koja ih vodi u Ligu šampiona naredne sezone, pod uslovom da je zadrže.

Zbog toga su i gol Aksela Vitsela i Saula Nigeza dodatno imali na težini u okršaju sa desetoplasiranim timom španskog prvenstva.

Vitsel je načeo mrežu Viljareala u devetom minutu posle centaršuta koji je iz kornera uputio Rodrigo Rikelme.

Belgijanac je glavom zahvatio loptu i poslao je u dalji ugao gola igrača u žutim dresovima za 1:0. Na 1:1 izjednačio je Aleksander Serlot u 50. minutu.

On je prihvatio na ivici šesnaesterca u sredini od Đerarda Morena i odatle pucao odmah levicom po zemlji.

Viljareal je u 86. minutu mogao da priredi Atletiku hladan tuš kada se Aleks Baena prošetao do šesnaesterca pored odbrane Atletika, a onda petom poslao loptu na zicer Daniju Parehu.

Pareho je sa desetak metara gađao preko gola i time propustio veliku šansu za pogodak, što se osvetilo samo minut kasnije.

Tada je Sezar Aspilikueta pronašao Nigeza, a ovaj iz slične situacije pogodio donji desni ugao za 2:1 i pobedu. Atletiko sada ima 58 bodova na četvrtom mestu tabele, dok je Viljareal deseti sa 38 bodova. Iza Atletiko Madrida je Bilbao sa dva boda manje.