Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Borusiju Dortmund 2:1 pred svojim navijačima u sredu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Atletiko je posle 32 minuta imao dva gola prednosti protiv menačkog kluba, ali nije uspeo da je sačuva do kraja.

Rodrigo de Paul je načeo goste već u 4. minutu, a posle asistencije Antoana Grizmana Samuel Lino je u 32. minutu povećao na 2:0. Borusija je smanjila na konačnih i prihvatljivih 1:2 golom rezerviste Sebastijana Alea u 81. minutu.

Revanš mečevi igraće se sledećeg utorka. Sinoć su u prvim mečevima četvrfinala Real i Mančester Siti odigrali 3:3, a Arsenal i Bajern 2:2. U prvom polufinalu će se sastati bolji iz ta dva duela, a u drugom pobednici dvomeča koji su igrani u sredu.