Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostujućem terenu Rajo Valjekano sa 2:1, u utakmici 28. kola La lige.

Atletiko je poveo u 22. minutu golom Nauela Moline, a dva minuta kasnije prednost je udvostručio Mario Hermoso.

Konačan rezultat postavio je Fran Garsija u 85. minutu. Atletiko sada ima 17 pobeda i treći je na tabeli sa 57 bodova, dva manje od drugoplasiranog gradskog rivala Real iz Madrida.

Valjekano je pretrpeo deveti poraz i zauzima deveto mesto na tabeli sa 39 bodova.

Ranije danas Valjadolid i Majorka odigrali su nerešeno 3:3, Kadiz je na gostujućem terenu pobedio Betis sa 2:0, a Almerija je kao domaćin pobedila Valensiju sa 2:1.

LA LIGA, 28. kolo

Sevilja – Selta Vigo 2:2 (1:0)

(En Neziri 43, Akunja 81, ck. Gej 19, ck. Akunja 90+5 – Rodrigez 90, Pasijensija 90+4)

Osasuna – Elče 2:1 (0:1)

(Ezalzuli 71, 84 –  Tete Morente 44)

Espanjol – Atletik Bilbao 1:2 (0:1)

(Darder 90, Vidal ck 90+1 – I. Vilijams 22, N. Vilijams 75)

R. Sosijedad – Hetafe 2:0 (1:0)

(Ojarzabal 45+2, Kubo 60)

Real M. – Viljareal 2:3 (1:1)

(Tores ag 16, Vinisijus Žunior 48 – Čukvueze 38, 80, Morales 71)

Valjadolid – Majorka 3:3 (1:0)

(Perez 33, Amalah 68, Monču 86 – Murići 53, 90+4 penal, Morlanes 58)

Betis – Kadiz 0:2 (0:0)

(Alkaraz 53 penal, Ramos 59)

Almerija – Valensija 2:1 (0:0)

(Melero 49, Babić 58 – Katiljeho 61)

Rajo Valjekano – Atletiko Madrid 1:2 (0:2)

(Fran Garsija 85 – Molina 22, Ermoso 24)

BONUS VIDEO Neverovatna greška golmana Borusije, primljen gol sa pola mogao bi da košta titule