Arsenal je u meču 19. kola Premijer lige savladao Njukasl sa 3:0 i tako nastavio niz dobrih rezultata, pošto su na prethodnih šest mečeva pet puta slavili uz jedan remi.

Arsenal je do gola mogao u 15. minutu, kada je golman „svraka“ Karl Darlov sjajno intervenisao, odbio loptu, na koju je naleteo Pjer Emerik Obamejang, ali je pogodio stativu.

Nije bilo više ozbiljnijih prilika sve do trećeg minuta drugog poluvremena, kada je Lakazetov šut Darlov uspeo da ukroti, ali dva minuta kasnije nije bilo spasa. Obamejang je ispratio akciju, našao se na pravom mestu i pogodio mrežu rivala za 1:0.

Nakon sata igre bilo je 2:0, pošto je Emil Smit Rou uputio loptu u kazneni prostor a Saka iskoristio šansu i pored nemoćnog Darlova doneo svojoj ekipi 2:0.

Darlov je nastavio da briljira i u 68. minutu odbranio je šut Lakazeta, ali nije uspeo da spreči Obamejanga da u 78. minutu postavi konačnih 3:0, nakon asistencije Sedrika Soaresa.

Arsenalu je ovo peti trijumf na poslednjih šest mečeva i trenutno su 10. na tabeli Premijer lige sa 27 bodova, dok Njukasl, nakon trećeg vezanog poraza, zauzima 15. mesto na tabeli sa 19 bodova.