Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu ekipu Vest Hema sa 3:1, u utakmici 17. kola Premijer lige.

Arsenal je mogao da povede već u petom minutu, ali je gol Bukaja Sake poništen zbog ofsajda.

Igrao se 24. minut kada je prekršaj u svom kaznenom prostoru napravio igrač Arsenala Vilijam Saliba. Oboren je bio Džerod Boven, a precizan sa „bele tačke“ tri minuta kasnije bio je Said Benrahma.

Sa tim rezultatom otišlo se na poluvreme, da bi u nastavku Arsenal zaigrao bolje i ubrzo došao do preokreta.

U 53. minutu Martin Edegor je pokušao da uputi udarac ka golu Vest Hema, ali je lopta došla do Sake koji donosi izjednačenje domaćem timu.

Saka je tako postigao gol treći put zaredom na „Boxing day“, a poslednji je takav učinak u dresu Arsenala ostvario Tijeri Anri u periodu od 2002. do 2004. godine.

Pet minuta kasnije Arsenal je u vođstvo doveo Gabrijel Martineli. Brazilski fudbaler je šutirao iskosa i savladao Fabijanskog, a asistenciju je upisao Granit Džaka.

Edi Nketija je u 69. minutu posle okreta postigao gol i postavio konačan rezultat, a drugu asistenciju je upisao Edegor.

Arsenalu je pobeda u gradskom derbiju bila 13. ove sezone u Premijer ligi, uz po jedan remi i poraz.

Na prvom mestu Premijer lige se nalazi Arsenal ima 40 bodova, dok Vest Hem posle četvrtog vezanog poraza zauzima 16. mesto sa 14 bodova.

U narednom kolu Arsenal gostuje Brajtonu 31. decembra, a Vest Hem dan ranije dočekuje Brentford.