Fudbaleri Arsenala ubedljivo su savladali Barnli u gostima 5:0 u 25. kolu Premijer lige.

Već u četvrtom minutu su „tobdžije“ stigle do prednosti preko Martina Odegarda koji je pogodio na asistenciju Gabrijela Martinelija.

Bukajo Saka je duplirao prednost iz penala u 41. minutu.

Arsenal se nije zaustavio, već je ekipa Mikela Artete nastavila da postiže golove i u drugom poluvremenu.

Saka je po drugi put zatresao mrežu na utakmici, u 47. minutu a asistent je bio Odegard. Leandro Trosar je pogodio u 66. minutu, da bi konačan rezultat postavio Kai Haverc u 78. minutu.

Arsenal je i na prethodnom gostovanju, protiv Vest Hema, bio vrlo ubedljiv i slavio sa 6:0.

Tim iz Londona nalazi se na drugom mestu na tabeli Premijer lige sa 55 bodova, dva manje od Liverpula.

U isto vreme, Aston Vila je kao gost savladala Fulam 2:1, Vulverhempton je takođe na strani slavio istim rezultatom protiv Totenhema, Notingem Forest je pred svojim navijačima pobedio 2:0, dok je Njukasl kao domaćin remizirao protiv Bornmuta 2:2.