Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Everton sa 4:0, u zaostaloj utakmici sedmog kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u 40. mintu golom koji je postigao Bukajo Saka, a prednost je udvostručio Gabrijel Martineli u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Treći gol postigao je Martin Odegard u 71. minutu, a devet minuta kasnije Martineli je postavio konačan rezultat, svojim drugim golom na utakmici.

Arsenal ima 19 pobeda i prvi je na tabeli sa 60 bodova, pet više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Everton je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno 14. i prvi je u zoni ispadanja, na 18. mestu na tabeli sa 21 bodom.

Utakmicu sedmog kola je odigrao i Liverpul, koji je na „Enfildu“ pobedio Vulverhempton sa 2:0.

Prvo je mrežu zatresao Darvin Nunjez u 66. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog prekršaja.

Domaći su poveli u 73. minutu golom Virdžila van Dajka, a četiri minuta kasnije pobedu je obezbedio Mohamed Salah.

Od samog starta igrao je i španski fudbaler sa srpskim pasošem Stefan Bajčetić, koji je zaradio žuti karton u 15. dok je igru napustio u 79. minutu.

Liverpul sada ima 39 bodova na šestom mestu na tabeli, a Vulverhempton zauzima 15. mesto sa 24 bodova.