Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović postigao je novi pogodak za Fulam, ali to je bio samo šlag na torti.

Njegov tim se sastao sa Aston Vilom i pobedio 3:0 u meču 12. kola Premijer lige, a „Mitrogol“ nije propustio priliku da opravda svoj nadimak.

„Kotidžersi“ su poveli u 36. minutu golom Harisona Rida, dok se Srbin u strelce upisao u drugom poluvremenu.

Mitrović je realizovao penal u 67. minutu, odmah pošto je zbog njega Daglas Luiz dobio crveni karton u Aston Vili.

Luiz je izgubio kontrolu u 63. minutu posle duela sa Mitrovićem i udario ga je što je značilo i isključenje.

Aleksandar je potom jedanaesterac i iznudio tako što je posle prijema na levoj strani šutnuo loptu u kaznenom prostoru, pa u ruku pogodio Metija Keša.

Nakon što ga je realizovao, Fulam je poveo 2:0, a ovo je Srbinu bio osmi gol na deset utakmica ove sezone za Fulam u Premijer ligi.

Tajron Mings je 16 minuta posle njega pogodio sopstvenu mrežu čime se ponor Aston Vile produbio, a Fulam je upisao novu pobedu.

„Kotidžersi“ su sada skočili na deveto mesto tabele Premijer lige, a samo četiri boda su daleko od vodećih pet ekipa engleskog prvenstva.

Što se tiče Aston Vile, već neko vreme se priča o lošoj formi i otkazu Stivenu Džerardu pošto je Vila nadomak zone ispadanja sa samo devet bodova.