Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta remizirali su u gostima sa Salcburgom 2:2 (1:1) u revanš meču šesnaestine finala Liga Evrope, čime su izborili plasman među 16 najboljih ekipa.

Uz dvostrukog strelca Andrea Silvu, najboji u redovima nemačkog predstavnika bio je srpski reprezentatativac Filip Kostić. Nemački tim, na krilima vihornog Kragujevčanina u tandemu sa strelcem Silvom, remizirao je u gostima protiv Salcburga u revanš meču šesnaestine finala – 2:2 (1:1).

Domaćin je poveo preko Ulmera u 10. minutu, da bi Ajntraht poravnao rezultat na isteku pola časa igre.

Neumorni trkač Filip Kostić, je u svom prepoznatljivom prodoru po levoj strani, uputio idealan centaršut i pogodio u glavu Andrea Silvu, kojem nije bilo teško da matira Cicana Stankovića. Tim rezultatom otišlo se na poluvreme u Austriji.

U nastavku je Salcburg ponovo došao do prednosti preko defanzivca Žeroma Engenija, da bi konačnih 2:2 postavio Silva kojem je loptu prethodno dodao Kostić. Portugalac je uputio rezantan udarac desnom nogom s ivice šesnaesterca, da bi lopta zakačila jednog od domaćih igrača i prevarila golmana Cicana Stankovića.

Zbog ubedljivog trijumfa u Nemačkoj prošlog četvrtka, kada je bilo 4:1 za četu Adija Hitera, bilo je jasno da je Ajntraht tim koji ide u osminu finala gde će udariti na švajcarski Bazel, čije boje brani bivši srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović.

Salcburg – Ajntraht 2:2 (1:1)

Stadion: „Red Bul arena“. Sudija: Benoa Bastjen

Strelci: Ulmer u 10. i Engeni u 71. za Napoli, a Silva u 30. i 83. minutu za Barselonu

SALCBURG: Stanković, Valci, Ramaljo, Engeni, Ulmer, Mvepu (od 75. Beriša), Kamara, Soboslaj (od 86. Bernede), Daka, Hvang, Koita (od. 66. Okafor).

AJNTRAHT: Trap, Abraham, Hintereger, Ndika, Kostić (od. 88. Čendler), Rode, Ilsanker, Ture, Kamada (od 73. Kosta), Sov, Silva (od 88. Pasiensia).