EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Neizvesna utakmica sa mnogo trzavica

Fudbaleri Ajaksa plasirali su se u finale Kupa Holandije, pošto su sa 2:1 savladali Fejenord.

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić postigao je gol za Ajaks u meču koji je bio prekinut, jer je u glavu pogođen vezista gostiju Davi Klasen.

Tadić je u 14. minutu iskoristio grubu grešku dvojice defanzivaca Fejenorda i postigao gol za prednost gostiju. Na odmor se ipak otišlo rezultatom 1:1, pošto je najbolji strelac domaćih Santi Himenez poslao loptu u mrežu Ajaksa u 47. minutu.

Najveći derbi holandskog fudbala je obeležio prekid u 64. minutu, kad su navijači domaćih upaljačem pogodili Davija Klasena, koji je samo 13 minuta ranije postigao pobedonosni gol za goste iz Amsterdama.

Tom incidentu prethodio je duel Tadića i i Orkuna Kokčua, koji su se umalo pobili, a to možete videti u videu ispod.

Kad je Klasen pogođen u glavu i pao krvav na teren, trener Ajaksa Džoni Hejtinga je povukao ekipu sa terena, a sudija Alard Lindhout je prekinuo meč.

Utakmica je posle dvadesetominutnog prekida ipak nastavljena, pa se Ajaks plasirao u finale Kupa u kojem će se za pehar boriti protiv PSV Ajndhovena.