Aktuelni šampion se nalazi u potpunom nokdaunu. Liverpul nastavlja da posrće, pa je i Čelsi sa 1:0 uspeo da osvoji bodove u 29. kolu Premijer lige. "Enfild" je do nedavno bio neosvojiva tvrđava, a sada kao da je jedno od lakših gostovanja u Engleskoj.

Aktuelni šampion je po prvi u istoriji pretrpeo pet uzastopnih poraza na domaćem terenu, pa sada zauzima tek sedmu poziciju sa 43 boda.

„Plavci“ su golom Mejsona Maunta koji je u 42. minutu matirao Alisona. Da navijače „crvenih“ dodatno zaboli poraz, dovoljan je samo letimičan pogled na statistiku. Liverpul je imao samo jedan (!) udarac u okviru gola rivala i to u 85. minutu susreta.

Verner je mogao već ranije da potopi sve nade „crvenih“, ali je tada VAR pokazao da se nalazi u ofsajd poziciji. Prethodno je nemački reprezentativac pobegao rivalima na sredini terena i prevario istrčalog Alisona.

Liverpul je na poslednjih šest mečeva na domaćem terenu postigao tek jedan pogodak. Tada je iz jedanaesterca protiv Mančester sitija bio precizan Mohamed Salah (1:4).

U sledećem kolu „crveni“ čekaju Fulam, dok Čelsi dan ranije dočekuje Everton.