Potpuni haos je viđen na utakmici Afričkog kupa nacija kakav fudbal nije video do sada.

Fudbalska reprezentacija Malija slavila je rezultatom 1:0 protiv Tunisa u utakmici prvog kola Kupa afričkih nacija grupe F. Meč obeležio sudija koji je dva puta pre vremena svirao kraj.

Gol je postignut u 48. minutu kada je Kone postigao gol iz penala.

Najbolju šansu da izjednači Tunis je imao u 77. minutu kada je arbitar dosudio penal pošto je neko od igrača Malija igrao rukom. Međutim, Vahbi Kazri, nije dobro izveo kazneni udarac i golman Malija Munkoro je sjajno odbranio.

U samom finišu utakmice usledile su dve nerealne situacije. Sudija iz Zambije Sikazve je u 85. minutu svirao kraj meča, pa kada je video da je pogrešio, isti je nastavljen. Samo četiri minuta kasnije je ponovo sudio kraj, u 89.minutu.

Potom je usledila žestoka reakcija igrača i stručnog štaba Tunisa koji su se žalili i tražili da se utakmica produži.

Tu nije bio kraj, pošto su organizatori tražili da se ekipe vrate an teren i to tako što su upale na konferenciju reprezentacije Malij, ali je selektor Mohamed Magasuba poludeo i odbio da se njegov tim vrati.

U sledećem kolu Mali igra protiv Gambije, a Tunis protiv Mauritanije.