Fudbaleri Antverpena pobedili su na svom terenu ekipu AEK-a rezultatom 1:0 u prvom meču plej-ofa Lige šampiona.

Jedini gol na utakmici postigao je Vinsent Jansen u 16. minutu. Domaći tim je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je Žel Batal isključen u 51. minutu.

Kopenhagen je u gostima savladao Rakov 1:0, a gosti su do trijumfa stigli autogolom Bogdana Rakovitana u devetom minutu.

Rendžers i PSV odigrali su u Glazgovu bez pobednika, 2:2. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Abdala Sima u 45. i Rabi Matondo u 78, a golove za PSV dali su Ibrahim Sangare u 61. i Luk de Jong u 80. minutu.

Revanš mečevi ovih duela biće odigrani 30. avgusta, kada ćemo saznati ko će biti mogući protivnici Crvene zvezde.

Preostala tri prva duela plej-ofa LŠ na programu u sredu, a sastaće se: Braga – Panatinaikos, Makabi Haifa – Jang Bojs i Molde – Galatasaraj.