Težak poraz...

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe iz Berlina u Beogradu rezultatom 87:72 i tako znatno otežali svoj put ka najboljih osam ekipa u Evroligi.

Sam početak utakmice protekao je u znaku Zvezde, pa su crveno-beli poveli prvo 5:0 nakon trojke Ognjena Dobrića, a nakon što su gosti uspeli da priđu na 9:8, usledila je silotiva serija crveno-belih od 11:2 koju je zaključio trojkom Nikola Ivanović.

Nadovezao se Nemanja Nedović trojkom za 23:12, a činilo se da će crveno-beli uspeti da dođu do nedostižne prednosti kada je poenima Filipa Petruševa razlika otišla na 25:12.

Petrušev je takođe bio akter jednog fantastičnog napada kada je na asistenciju Nedovića sjajno zakucao:

Ipak, pre kraja prvog dela Jonas Matisek je pogodio trojku za -10.

Zvezda je ponvo došla do 12 poena viška nakon pogodaka Stefana Markovića sa penala i trojke Luke VIldoze (32:20), ali su gosti još jednom uzvratili, uhvatili ritam i preko Gabrijelea Proćide došli na 37:33.

Razigrao se tada Vildoza, prvo pogodio uz faul, potom ukrao loptu za 42:33. Gosti su još jednom vezali četiri poena, pre nego što je Nedović ukrao jednu loptu, zakucao i naterao navijače na eksploziju na devet sekundi pre kraja prvog poluvremena, ali je Maodo Lo najavio preokret u drugom poluvremenu nakon faula Filipa Petruševa i pogođena oba penala sekund pre kraja.

Alba je početkom drugog poluvremena napravila seriju 6-0 za preokret pre nego što je Petrušev pogodio trojku za 47:45, usledio je egal u trećoj deonici, igralo se koš za koš, pa je pred završnih deset minuta na semaforu bilo 61:60 za ekipu Duška Ivanovića.

To je ujedno bilo poslednje vođstvo za Zvezdu, pošto je Alba preko Luka Sikme stigla do 62:61 čime je otvorena serija kojom su stigli do 70:61, a Zvezda je prve poene postigla na 6:04 pre kraja završne deonice.

Crveno-beli su srljali iz greške u grešku, čak i u situacijama kada je Alba uzvraćala na isti način, nisu iskoristili šanse, dok je sa druge strane Maodo Lo vezao dve trojke za 77:65 i prelomio meč u korist svog tima.

Zvezdi je ovo bio 14. poraz u sezoni, pa je osmo mesto trenutno tek u domenu teorije (imaju 11-14 i 13. su na tabeli), dok je Alba poslednja sa sedam pobeda.

Zvezdu je predvodio Petrušev sa 14 poena, a Nedović i Vildoza su, iako dvocifreni, podbacili – samo 21 poen najboljeg dvojca tima sa Malog Kalemegdana, uz tek dve pogođene trojke iz 15 pokušaja.

Kod Albe prednjačio je Lo sa 24 poena.

Crvena zvezda – Alba 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić“ (Beograd); Sudije: F. Roča, J. Fufis, J. Laurinavičiju

Crvena zvezda: Vildoza 10, Lazarević 4, Mitrović 8, Lazić, Martin, Dobrić 7, Ivanović 9, Nedović 11, Marković 2, Kuzmić 2, Petrušev 14, Bentil 5

Alba: Lo 24, Proćida 11, Smit 8, Vecel 9, Matisek 3, Šnajder, Olinde 13, Kumađi, Timan 9, Sikma 2, Lamers 8, Blat

Crvena zvezda - Alba 72:87