Ubedljiv poraz crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Virtusa u Bolonji rezultatom 84:72 u utakmici 22. kola Evrolige.

#related-news_0

Meč gotovo nije ni počeo kako je trebalo, a Virtus je već imao veliku prednost – 9:0, a nakon tajm-auta Duška Ivanovića promene u odnosu snaga na terenu gotovo da nije bilo. Zvezda je nastavila da igra konfuzno u napadu, sporo, tromo i dekoncentrisano u odbrani, pa je nakon što su crveno-beli uspeli da prišu na 15:9 domaći uzvratii serijom 12-0 i poveli 27:9, čime su praktično rešili pitanje pobednika.

Prva četvrtina je okončana rezultatom 30:14, u drugom delu meča Zvezda je uspela da na krilima Luke Vildoze dođe do minusa od 11 poena (40:29), ali su domaći bez previše problema sprečili ozbiljniji nalet.

Kada je Ognjen Dobrić pogodio trojku početkom drugog poluvremena za 48:38, činilo se da će Zvezda uspeti da koliko-toliko odgovori, ali je na tu trojku levoruki košarkaš Zvezde dodao i dva veoma loša šuta u situacijama kada je preostalo samo da završi akciju, pa je umesto minusa od osam poena na semaforu stajalo 51:38, a nakon novog pada u igri crveno-belih domaći su stekli višak od 15 poena (59:44), a od 64:51 došli do 70:51 pred završnih deset minuta.

Održavali su prednost košarkaši Virtusa, a kada je postalo jasno da će doći do pobede su malo usporili, pa je Zvezda uspela da razliku svede na podnošljivih 12 poena trojkom Dobrića uz zvuk sirene.

Luka Vildoza je predvodio Zvezdu sa 20 poena, Dalibor Ilić je dodao 10 i bio najzapaženiji pojedinac od ostatka tima, dok je kod Virtusa blistao Tornike Šengelija sa 15 poena, Kajl Vims je dodao 13, a Miloš Tedosić je na šest poena dodao i devet asistencija.

Iako je pretrpljen poraz, mnogo bitnije za navijače Zvezde je što su Vildoza i Nedović prošli bez povreda, pošto je Argentinac u duelu sa Ajzeom Kordenijeom dobio žestok udarac u vazduhu nakon čega se poprilično bolno prizemljio na parket, da bi samo nekoliko minuta kasnije i Nedović pri jednoj akciji pokušao da se baci po loptu i ramenom udario u reklamu, zbog čega je ostao da leži na parketu držeći se za rame, ali se već u trećoj deonici vratio.

Virtus – Crvena zvezda 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21)

Dvorana: Bolonja; Sudije: Danijel Erercuelo, Emin Migulkoč, Eduar Udijanski

Virtus: Kordinije 11, Belineli 9, Pajola 6, Bako 9, Žaite 11, Šengelija 15, Heket 4, Miki, Kamara, Vims 13, Teodosić 6, Abas

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 20, Lazarević 9, Mitrović 2, Lazić 9, Dobrić 6, Ivanović 2, Ilić 10, Nedović 4, Marković, Petrušev 8, Bentil 2

Virtus Bolonja - Crvena zvezda 84:72