EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Još jedna veoma uzbudljivo veče u Evroligi

Košarkaši Virtusa iz Bolonje priredili su najveće iznenađenje večeri u Evroligi, pošto su u Madridu savladali domaći Real sa 95:92.

Real je u prvom poluvremenu imao prednost, koja je bila čak i dvocifrena, ali je Virtus početkom treće deonice izjednačio, a onda i poveo.

U poslednjoj četvrtini prednost je narasla i do rekordnih +16, a Real je na kraju uspeo samo da ublaži poraz.

Najbolji pojedinac u redovima Virtusa bio je Ife Lundberg sa 18 poena i tri asistencije, dok je Miloš Teodosić odigrao više nego dobru utakmicu, te je upisao 14 poena i četiri asistencije.

Kod Reala najefikasniji je bio Gabrijel Dek sa 28 poena uz šest skokova, dok je Mario Hezonja imao 18 poena, a Džanan Musa 13.

Virtus sada ima skor od dve pobede i tri poraza, baš kao i Real, koji nije očekivao ovakav start sezone.

Iznenađenje je viđeno i u Grčkoj, gde je Olimpijakos poražen na domaćem terenu od Monaka sa 81:76.

Olimpijakosu je tako prekinut niz od 21 uzastopne pobede u svim takmičenjima, a Monako je tek u poslednjoj deonici otišao na nedostižnu dvocifrenu prednost.

Najbolji u redovima Monaka, koji sa klupe predvodi Saša Obradović, bio je Eli Okobo sa 23 poena, dok je Majk Džejms brojao do 20 poena.

Kdo Olimpijakosa Šakil Mekisik je imao 15 poena, dok je Saša Vezenkov stao na 13 uz sedam skokova.

Na ostalim utakmicama Makabi je sa 85:74 pobedio Panatinaikosa, dok je Valensija bila bolja od Albe iz Berlina sa 87:73.

Najzanimljivije detalje sa tih utakmica pogledajte u video snimcima ispod.