EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Košarkaši Bajerna u Minhenu su pobedili Baskoniju rezultatom 112:109 nakon produđetka u 24. kolu Evrolige.

Utakmica je bila neizvesna od početka do kraja, iako je Bajern imao dvocifrenu prednost već u drugom periodu.

Španski tim je na poluvreme otišao sa samo -4, da bi Bavarci dobili i treću četvrtinu nakon koje je bilo 82:76.

Poslednja četvrtina bila je veoma tvrda, pa je Baskonija taj period dobila sa 12:18, te izborila produžetak i to trojkom Kodija Milera Mekintajera, bivšeg igrača Partizana, preko ruke u poslednjim sekundama.

Bajern je posle toga imao napad za pobedu, ali trojka Andreasa Obsta nije bila ni blizu koša.

Ipak, tim Pabla Lasa je zadržao fokus, čak i kada je gubio, pa je mini-serijom 4:0 došao opet do vođstva, a na 107:107 viđena je i trojka koja je verovatno prelomila meč.

Bajern je do pobede predvodio Serž Ibaka sa 21 poenom i sedam skokova, dok je Vladimir Lučić bio sjajan sa 17 poena, a imao je i po tri skoka i asistencije.

U Baskoniji je Miler-Mekintajer upisao 20 poena, 15 asistencija i pet skokova, dok je Markus Hauarad imao 27 poena. Vanja Marinković je meč završio sa 16 poena, dok je Met Kostelo imao 18 uz pet skokova.

Bajern je sada na 14. poziciji sa skorom 10-14, dok Baskonija ima 12-12, ali je trenutno prva ispod plej-in crte.

Olimpijakos je na svom terenu tek u drugom poluvremenu prelomio meč sa Albom i na kraju slavio sa 101:87, dok je Fenerbahče iz Liona otišao kao pobednik, pošto je Asvel izgubio rezultatom 73:83.