Neverovatna završnica.

Košarkaši Crvene zvezde du doživeli poraz u četvrtom kolu Evrolige nakon velike drame protiv Virtusa rezultatom 85:79. Zvezda je gubila skoro ceo meč, ali je na kraju imala priliku za preokret kada je nakon gluposti Šabaza Nejpira i Rokasa Giedraitisa propustila priliku da dođe do pobede.

Ovo je treći poraz u nizu Crvene zvezde uoči derbija u narednom kolu u koji ulazi sa skorom 1:3 kao i Partizan, dok je Virtus u seriji od tri pobede.

Šabaz Nejpir se probudio u drugom poluvremenu, kada je mnogo toga rešavao individualno i više pogađao – bilo je i u nastavku promašaja, spomenuta glupo izgubljena lopta u završnici, ali imao je 23 poena (5-9 za dva, 3-10 za tri), 4 skoka i 5 asistencija.

Luka Mitrović imao je 14 poena (5-8 iz igre), 4 skoka i 2 asistencije, Adam Hanga imao je 11 poena (5-10 iz igre, 5sk), dok je Džoel Bolomboj zabeležio 8 poena (3-5 iz igre), 9 skokova i 3 asistencije. Miloš Teodosić završio je sa 5 poena (1-7 iz igre) i 4 asistencije.

Nemanja Nedović je zbog povrede zadnje lože napustio meč sredinom druge četvrtine, dotad je dao 3 poena za devet minuta.

Kod Virtusa je najbolji bio Tornike Šengelija sa 19 poena (8-12 iz igre), 6 skokova, 5 asistencija, ukradenom, ali i 8 izgubljenih lopti. Marko Belineli ubacio je 15 poena (5-10 iz igre), Džordan Miki 13 poena (5-10 iz igre, 8sk), Kordinije je postigao 11, a Pajola i Lundberg po 10 poena. Ognjen Dobrić dao je 2 poena (1-2 iz igre, 2ast za 11 min).

Kod domaćih je sjajan bio Šengelija  19 poena, šest skokova i pet asistencija, ali i osam izgubljenih lopti, dok su fobre partije odigrali NBelineli sa 14, Miki sa 13, Pajola i Lundber sa po 10.

Virtus je brzo i lako stvorio prednost u prvoj četvrtini, Zvezda je tek iz desetog pokušaja pogodila prvu trojku, a napad je bio potpuno raštimovan. Tim Luke Bankija već je u prvoj četvrtini imao i petnaest poena prednosti.

Potom smo do finiša meča gledali klackalicu – Zvezda bi malo smanjila razliku, ali nije uspevala da uhvati potpuni priključak. Sve do same završnice, Teodosić u sedmom pokušaju pogađa prvu trojku, a nedugo zatim Zvezda je imala -4 i napad, samo da bi Nejpir na izvođenju dodao loptu direktno Dobriću u ruke.

Donekle se iskupio trojkom u narednom napadu, ali premalo je vremena ostalo da bi Zvezda napravila preokret. poslednji voz je propustio Giedraitis koji je napravio faul na izvođenju za bacanje i loptu sa strane.

Virtus – Crvena zvezda 85:79 (26:15, 18:18, 18:22, 23:24)

Dvorana: Virtus Segafedo Arena: Sudije: Peruga, Dragojević, Tepenije

Virtus: Kordinije 11, Lundberg 10, Belineli 13, Pajola 10, Smit, Heket 4, Dobrić 2, Šengelija 19,Miki 13, Abas, Kejkok, Danston 1.

Crvena zvezda: Teodosić 5, Nejpir 23, Dos Santos, Nedović 3, Hanga 11, Davidovac 4, Mitrović 14, Gidraitis 6, Simonović 1, Bolomboj 8, Lazić 4, Kuzmić.

Virtus - Crvena zvezda 80:77