Košarkaši Partizana u savladali su grčki Olimpijakos u 30. kolu Evrolige sa 90:75.

Ovom pobedom crno-beli su znatno uvećali svoje šanse za plej-of i trenutno zauzimaju šestu poziciju sa 17 pobeda i 13 poraza.

Izabranike Željka Obradovića do pobede nad najboljim timom Evrolige su vodili Džejms Naneli sa 19 i Kevin Panter sa 17 poena.

Od samog starta videlo se da su crno-beli spremno ušli u ovaj meč i prednost nisu ispuštali do kraja meča.

Stigli su crno-beli do 17:14 nakon dobrih poteza Jama Madara i trojke Nanelija, ali je grčki tim držao neizvesnost u tim trenucima.

Vezanim poenima Mustafe Fala stigli su do jedinog vođstva pri rezultatu 18:17, ali je šou Partizana tada počeo.

Razigrao se Matijas Lesor, dok je Naneli trećom trojkom doneo prednost od pet poena svojoj ekipi na kraju prve deonice.

Deluje da su crno-beli ključnu razliku napravili na startu druge četvrtine, kada su Egzum i Lesor bili prave enigme za odbranu Olimpijakosa.

Sa druge strane Grci su se mučili sa postizanjem poena i nisu bili efikasni u napadu, te je Kevin Panter pogotkom van linije 6,75 doneo svom timu najveću prednost pri rezultatu – 43:30.

Ludo poluvreme Partizana krunisao je upravo Panter novom trojkom, nakon što je Jam Madar ukrao loptu Kostasu Slukasu.

Na startu drugog dela stiglo je oduševljenje kada je zvanični spiker saopštio da je u Areni prisutan srpski teniser Novak Đoković.

Ipak, Olimpijakos je tokom treće deonice uspeo da smanji prednost Partizana i da unese dramu u ovaj duel.

Sa osam poena prednosti su crno-beli ušli u poslednju deonicu i za samo dva minuta ona se udvostručila.

Egzum je spektakularno zakucao preko Bolomboja i raspalio dvoranu, a kada su Joanis Papapetru i Panter ubacili po trojku za 79:63 na nešto manje od pet minuta pre kraja bilo je jasno da moćni tim iz Pireja više nema mogućnost da se vrati i eventualno zapreti.

Partizan je ubacio 12 trojki iz 29 pokušaja, imao je čak 22 asistencije, a najefikasniji su bili Džejms Naneli sa 19 i Kevin Panter sa 17 poena.

Kod Olimpijakosa, koji je ubacio tek tri trojke iz 20 šuteva, dvocifreni su bili samo Šekil Mekisik sa 21 i Mustafa Fal sa 13 poena. Najbolji igrač Evrolige Saša Vezenkov je zaustavljen na minimalnih šest poena.

Crno-beli su upisali četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica i sa učinkom od 17 pobeda i 13 poraza su na šestoj poziciji, dok je Olimpijakos pretrpeo deveti poraz i sa skorom 21 pobedom i devet poraza deli prvo mesto sa Real Madridom.

Olimpija Milano – Bajern Minhen 99:74

Partizan – Olimpijakos 90:75 (27:22, 21:12, 12:18, 30:23)

Dvorana: beogradska Arena (Beograd); Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Emin Mogulkoč (Turska) i Gitis Vilijus (Litvanija)

Partizan: Naneli 19, Egzum 15, Smailagić 5, Ledej 6, Vukčević, Avramović 2, Panter 17, Trifunović, Papapetru 10, Lesor 12, Anđušić, Madar 4; Trener: Željko Obradović

Olimpijakos: Slukas 8, Vezenkov 6, Mekisik 21, Papanikolau 9, Larencakis 2, Fal 13, Vokap 8, Luncis, Kenan 4, Piters 2, Bolomboj, Blek 2; Trener: Jorgos Barcokas

Partizan - Olimpijakos 90:75