Partizan vs Anadolu Efes Foto:Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Košarkaši Partizana pobedili su Efes rezultatom 100:90 u okviru 27. kola Evrolige u punoj Areni u Beogradu.

Partizan je na ovom meču nastupao bez Džejmsa Nanelija, kojeg muči rame, ali zato su iskočili neki drugi igrači i izborili zasluženi trijumf.

Tokom utakmice bilo je mnogo uspona i padova obe ekipe, bilo je dosta promena u vođstvu, a crno-beli su utakmicu prelomili potezima Kevina Pantera i Zeka Ledeja u poslednjoj četvrtini. Aleksa Avramović je unosio sjajnu energiju tokom celog meča, a Danilo Anđušić je pogađao trojke u bitnim trenucima.

Efes je imao priliku u četvrtoj deonici, čak je i poveo sa jednim poenom razlike, ali se crno-beli nisu uspaničili, pa su pred oko 20.000 navijača slavili.

Najbolji u timu Partizana bio je Avramović sa 30 poena i tri asistencije, dok je Zek Ledej imao 21 poen i osam skokova. Panter je dodao 16 poena, a Anđušić 15.

Kod Efesa su se istakli Vil Klajburn sa 17 i Tibor Plajs sa 13 poena. Dvocifreni su bili još Šejn Larkin sa 11 poena, šest asistencija i pet skokova, i centar Džouns sa 10 poena i četiri skoka.

Crno-beli sada imaju skor 13-14 i nastaviće borbu za plej-in i plej-of. Efes je trenutno na 11 pobeda i 16 poraza i nalazi se u teškoj situaciji.

Partizan u narednom kolu igra protiv Olimpije u Milanu, dok će rival Efesu biti Bajern u Turskoj.

Obe ekipe su na startu meča pogađale trojke, Panter je pronašao svoj prepoznatljiv ritam, ali je Efes koristio greške rivala i vodio nakon prve deonice sa 17:20, dok su probleme sa faulovima imali Doužer sa jedne, odnosno Brajant sa druge strane.

Avramović je uneo preokret svojim ulaskom i energijom, ali se Efes opet probudio i iskoristio nešto lošije napade Partizana sredinom drugog perioda. Crno-beli su na krilima Kabokla i Ledeja vratili prednost, a na velikoj pauzi bilo je 43:40.

Panter je sjajno ušao u drugo poluvreme, Partizan je došao do vođstva od 55:44 nakon pogotka kapitena za tri. Efes je uzvratio serijom 0:7, ali je Avramović opet prodrmao ekipu, održao prednost domaćina, koji su imali +5 na ulasku u poslednjih 10 minuta.

Partizan vs Anadolu Foto:Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Neizvesnost je bila sve veća u uvodnim minutima četvrte deonice, a Vilis je nakon ofanzivnog skoka doneo jedinu prednost Efesu u tom periodu – 72:73. Međutim, od Obradovićevog tajm-auta se mnogo toga promenilo.

Ledej je iz okreta pogodio uz faul, a ni penal mu nije bio problem za 75:73. Plajs je sa trojke promašio ceo koš, Avramović je to kaznio iz prodora, ali je Klajburn pogodio trojku za -1. Panter je sa poludistance bio precizan i to uz faul, a ni sa penala nije pogrešio. Efes je izgubio loptu, a Avramović je pogodio trojku za 83:76. Plajs je ubacio sa poludistance ponovo, ali je Ledej uzvratio. Larkin je u tranziciji bio najbolji za -5, ali je Avramović opet bio sjajan u prodoru. Larkin je bacio loptu u aut, dok je Anđušić bio precizan sa penala za 89:80. Brajant je prošao do koša pored Pantera, ali je Avramović pogodio još jednu trojku preko ruke – 92:82.

U poslednja dva minuta se ništa drastično nije promenilo, Partizan je imao odgovor na svaki napad Efesa, a Anđušić je sa penala doneo stotku na semafor.

Inače, Željko Obradović je pri ulasku na teren dobio ogromne ovacije i aplauze od navijača, koji su ga dočekali kako dolikuje.

Partizan – Efes 100:90 (17:20, 26:20, 21:19, 36:31)

Dvorana: Beogradska arena. Sudije: Difala, Vilius, Konstantinovs.

Partizan: Panter 16, Avramović 30, Jaramaz, Kaminski 0, Kaboklo 6, Doužer 5, Trifunović 5, Ponitka 2, Ledej 21, Smailagić, Smit, Anđušić 15. Trener: Željko Obradović.

Efes: Larkin 11, Bobua 9, Brajant 8, Klajburn 17, Tompson 4, Plajs 13, Holac 6, Osmani 3, Oturu 2, Jilmaz, Vilis 7, Džouns 10. Trener: Tomislav Mijatović.