Crvena zvezda - Panatinaikos, 30. kolo Evrolige 2023/24

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u beogradskoj Areni od Panatinaikosa sa 76:89 u okviru 30. kola Evrolige.

Raiffeisen banka, prijatelj košarke. Bez greške u koracima, otvaranje računa za 15 minuta potpuno onlajn. Stvarno može.

Ovo je bio Zvezdin šesti uzastopni poraz u Evroligi, dok je PAO ostao u borbi za drugo mesto u elitnom takmičenju na kraju regularnog dela sezone.

Crveno-beli su nešto bolje otvorili meč, ali njihov nalet je bio kratkog daha, pa je grčki tim brzo preuzeo inicijativu i onda držao prednost do kraja utakmice. U prvom poluvremenu PAO je uglavnom poentirao trojkama (9/13), dok je u drugom delu dominirao Matijas Lesoru.

Zvezda je u drugom poluvremenu prilazila i na jednocifren minus, ali bi svaki put u bitnim trenucima stala u napadu, dok u odbrani jednostavno nije bila dovoljno agresivna, čvrsta i pametna.

Na kraju, zaslužena pobeda Panatinaikosa, dok je Zvezda u odbrani potpuno podbacila, dok u napadu nije imala dovoljno razigranih igrača, što je posledica i manjka dostupnih plejmejkera.

Najefikasniji u timu Panatinaikosu bio je Lesor sa 19 poena i šest skokova, dok su po 17 poena imali Dinos Mitoglu i Kostas Slukas (10 asistencija). Dvocifreni su bili i Kendrik Nan sa 15, te Džerijan Grent sa 12 poena.

Kod Zvezde su Dejan Davidovac i Nemanja Nedović imali po 19 poena, dok je Džoel Bolomboj upisao 11 poena i osam skokova.

PAO je sada na skoru 19-11, te zauzima treće mesto na tabeli, dok je Zvezda na 16. poziciji sa samo 10 pobeda i 20 poraza.

U narednom kolu Zvezda igra u petak protiv Virtusa, dok će PAO ugostiti Barselonu u Atini.

Crvena zvezda – Panatinaikos 76:89 (20:29, 21:22, 15:19, 20:19)

Dvorana: Beogradska arena. Sudije: Garsija, Pastusjak, Konstantinovs.

Crvena zvezda: Teodosić 4, Nedović 19, Smart 2, Giedraitis 4, Bolomboj 11, Tobi 0, Hanga 2, Davidovac 19, Mitrović 6, Ilić 9, Gilespi 0, Lazarević 0. Trener: Janis Sferopulos.

Panatinaikos: Grent 12, Grigonis 8, Nan 15, Slukas 17, Ernangomez 1, Lesor 19, Mitoglu 17, Kalaicakis, Moraitis, Mancukas, Balcerovski, Papapetru. Trener: Ergin Ataman.