Crvena Zvezda-Barcelona Foto: Vatroslav Hladny/Starsport.rs

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone u Beogradskoj areni rezultatom 94:98 u četvrtom kolu Evrolige.

Rezultat po četvrtinama bio je 25:26, 22:18, 19:19, 18:21, dok je u produžetku bilo 10:14.

Utakmica je bila veoma napeta od početka do kraja, bolju još nismo gledali ove sezone u Evroligi, a u završnici je domirao Kevin Panter, dok je pre toga najbolji bio Jan Veseli.

Najbolji u timu Zvezde bio je Jago dos Santos sa 23 poena, dok je Nikola Kalinić imao 19, Džoel Bolomboj 11, a Majk Daum 10 uz šest skokova.

Najefikasniji u ekipi Barselone bio je Panter sa 26 poena, a pogađao je i pred kraj regularnog dela, ali i u produžetku, kada je bilo najpotrebnije. Jan Veseli je dodao 19 poena, Džabari Parker je imao 13, dok su Tomaš Satoranski i Vili Ernangomez ubacili po 11.

Zvezda sada ima skor 3-1, kao i Barselona.

Crveno-beli u narednom kolu gostuju Real Madridu, dok Barselona dočekuje Baskoniju.

U blogu možete pročitati kako se utakmica odvijala iz minuta u minut, dok ispod možete pronaći i timsku statistiku za ovaj meč.

CRVENA ZVEZDA - BARSELONA 94:98