Košarkaši Partizana poraženi su od Monaka na gostovanju rezultatom 85:70 u 24. kolu Evrolige.

Prelomna je bila četvrta deonica, koju je Monako dobio sa 20:9.

Domaćini su većim delom utakmice vodili, Partizan je više puta pretio, ali nije imao snage za preokret u ključnim trenucima.

Majk Džejms je blistao sa 19 poena, pet skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Mam Žaite sa 14 poena i šest skokova, dok je Eli Okobo imao 13 poena i po tri skoka i asistencije.

Kod Partizana se istakao Kevin Panter sa 28 poena, tri skoka i dve asistencije, ali je jedinu pravu pomoć imao od Frenka Kaminskog, koji je imao 17 poena i četiri skoka. Pi Džej Doužer je odigrao zaista lošu utakmicu, pošto je imao 0/6 iz igre, uz pet skokova i dve asistencije.

Monako je ovom pobedom prekinuo seriju Partizana od pet vezanih trijumfa u međusobnim duelima, te je sada šesti na tabeli sa skorom 14-10.

Partizan je na 12-12 i u petak će gostovati Virtusu u Bolonji.

Crno-beli su ponovo loše otvorili utakmicu, Monako je poveo sa 8:2, ali nije u potpunosti iskoristio šanse koje su se ukazale. Partizan je uspeo da se vrati u utakmicu i na krilima Pantera povede sa 14:16 na kraju prve deonice.

Druga četvrtina bila je nešto bolja za obe tima, ali je Monako napravio seriju sredinom iste i poveo sa 30:26. Džejms je u tim trenuciuma pronašao pravi ritam, priključio se i Blosomgejm, a Panter je uz zvuk sirene pogodio trojku za 44:38 na poluvremenu.

I treća četvrtina bila je veoma tvrda, Monako je uspeo da zadrži prednost, ali Partizan se nije predavao i sve vreme je disao za vratom. Na ulazu u poslednjih 10 minuta bilo je 65:61 za domaći tim.

Džordan Lojd je imao brza četiri poena na otvaranju poslednjeg perioda, a Partizan je ponovo bio loš u napadu. Presudni momenat utakmice bila je trojke Džejmsa uz faul sa skoro pola terena, kojom je Monako pobegao na 72:61. Nešto kasnije, pri rezultatu 76:66, Uatara je ubacio svoju prvu i jedinu trojku, kojom je zapečatio pitanje pobednika.

Partizan je u poslednja dva minuta pokušao da smanji razliku, ali nije uspeo.

Monako – Partizan 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9)

Dvorana: Gaston Medecin. Sudije: Perez, Aliaga, Radojković.

Monako: Džejms 19, Okobo 13, Voker, Lojd 9, Dijalo 4, Blosomgejm 9, Hol 5, Motiejunas 3, Braun 4, Uatara 5, Korneli, Žaite 14. Trener: Saša Obradović.

Partizan: Naneli 6, Kaminski 17, Panter 28, Avramović 6, Ledej 8, Doužer 0, Jaramaz 0, Kaboklo 5, Ponitka, Smailagić, Trifunović, Koprivica. Trener: Željko Obradović.