Crvena zvezda vs Vritus Foto:Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Virtus iz Bolonje u beogradskoj Areni rezultatom 94:79 u 31. kolu Evrolige.

Raiffeisen banka, prijatelj košarke. Bez greške u koracima, otvaranje računa za 15 minuta potpuno onlajn. Stvarno može.

Tako je Zvezda prekinula seriju od šest poraza u elitnom takmičenju, dok je ovo Virtusu bio četvrti uzastopni neuspeh.

U prvom poluvremenu bilo je nekoliko promena u vođstvu, niti jedna od ekipa nije uspela da se značajnije odlepi. Virtus je uglavnom do poena dolazio iz reketa, gde je dominirao Tornike Šengelija. Međutim, Zvezda je bila odlična u šutu za tri poena (6/11), pa je pogocima Miloša Teodosića i Majka Tobija okončala prvo poluvreme sa 48:42.

Crveno-beli su stekli dvocifrenu prednost početkom treće deonice, ali je Virtus ipaki uspeo da dođe do 61:61. Na scenu su onda stupili Nemanja Nedović i Miloš Teodosić, napravljena je serija 11:0, pa je tu Virtus izgubio konce utakmice.

U poslednjih 10 minuta, Zvezda je uglavnom kontrolisala rezultat, imala je malih problema u napadu, ali je Teodosić opet prodrmao ekipu i osigurao pobedu. Tačku na i stavio je Nedović, koji je imao nekih propusta u odbrani, ali je u napadu tokom cele utakmice bio sjajan.

Upravo je srpski bek bio najefikasniji sa 25 poena, a imao je i sedam asistencija uz tri skoka. Džoel Bolomboj je dodao 15 poena i pet skokova, Dejan Davidovac je imao 11 poena i pet skokova, a Teodosić 11 poena, devet asistencija i tri skoka. Pomogao je i Luka Mitrović sa 10 poena i pet skokova.

Kod Virtusa je Šengelija ubacio 25 poena uz pet asistencija i četiri skoka, a Ife Lundberg je imao 15 poena, dok je Marko Belineli stao na 14.

Zvezda je sada na skoru 11-20 i zauzima 16. poziciju na tabeli, dok je Virtus osmi sa 17-14. U narednom kolu Zvezda ide na noge Realu u Madrid, dok će Virtus dočekati Panatinaikos.

Crvena zvezda vs Vritus Foto:Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

CRVENA ZVEZDA – VIRTUS BOLONJA 94:79 (21:23, 27:19, 26:23, 20:14)

Dvorana: Beogradska arena, Novi Beograd; Sudije: Emin Mogulkodž, Karlos Kortes, Šaulijus Racis.

CRVENA ZVEZDA: Smart 0, Lazarević 0, Teodosić 11, Hanga 3, Davidovac 11, Mitrović 10, Tobi 7, Bolomboj 15, Ilić 5, Nedović 25, Giedraitis 7, Gilespi 0.

VIRTUS BOLONJA: Lundberg 15, Belineli 14, Pajola 5, Dobrić 2, Maskolo, Lomaš 3, Šengelija 25, Miki 8, Polonara 0, Žižić 0, Danston 2, Abas 5.