Sve zanimljive detalje pročitajte u blogu Nova.rs

Košarkaši Partizana izgubili su od Barselone u Kataloniji rezultatom 79:68 u devetom kolu Evrolige.

Barselona je bolje otvorila meč, povela je sa 7:4, ali je u seriju ušao Džejms Naneli koji je održao crno-bele u igri.

Sredino prve četvrtine bio je egal, ali je onda Partizan napravio seriju 0:6 i na krilima dobre odbrane i kontri poveo sa šest poena razlike.

Na početku drugog dela takođe smo videli čvrstu igru sa obe strane, a Partizan skoro do kraja prvog poluvremena nije imao nijednu izgubljenu loptu. Ipak, domaćin je pred sam kraj prvog dela uspeo da na krilima Nikolasa Laprovitole napravi seriju i ode na pauzu sa 39:32.

Igra crno-belih potpuno se raspala u drugom delu, a i odbrana je bila znatno slabija. Baselona je to koristila, dominirala je i u skoku, pa su Laprovitola i Kalinić doneli dvocifrenu prednost.

Razigrao se Danilo Anđušić u trećem periodu, bio je dobar i u poslednjih 10 minuta, ali to nije bilo dovoljno da Partizan ozbiljnije zapreti.

Na svaki dobar potez crno-belih, Barselona je imala odgovor, čak 11 njenih igrača se upisalo u strelce, dok se Partizan poprilično mučio i sa snagom i to na obe strane terena. Na kraju su Anđušić i Smailagić uspeli da spuste goste na jednocifren zaostatak, ali su Laprovitola i Rokas Jokubaitis zapečatili pitanje pobednika.

Najbolji u dresu Barselone bio je Laprovitola sa 13 poena i šest asistencija, dok je Tomaš Satoranski ubacio 11 uz po tri skoka i asistencije.

Partizan je predvodio Anđušić sa 23 poena, dok je Džejms Naneli imao 10. Niko drugi nije bio dvocifren u redovima crno-belih.

Meč je obeležila i drama sa navijačima gostiju, a oko 50 njih izbačeno je sa tribina, jer nisu imali karte za odgovarajući sektor.

Barselona sada ima skor 6-3 i nalazi se na četvrtoj poziciji, dok je Partizan na četiri pobede i pet poraza i zauzima 11. poziciju.

U narednom kolu će crno-beli gostovani Real Madridu, dok se Barselona sastaje sa Baskonijom.

20.30 Baskonija – Žalgiris

Barselona – Partizan 79:68 (17:21, 22:11, 25:17, 15:19)

Dvorana: Blaugrana, Barselona, Španija. Sudije: Oleg Laiševs, Mehdi Difala, Serhio Silva.

Barselona: Laprovitola 13, Šanli 8, Higins 7, Kalinić 9, Abrines 6, Satoranski 11, Jokubaitis 8, Da Silva 5, Tobi 5, Veseli 4, Nadži, Kjurik 3. Trener: Šarunas Jasikevičijus.

Partizan: Egzum 6, Ledej 8, Lesor 5, Panter 2, Smailagić 5, Madar 2, Naneli 10, Anđušić 23, Papapetru 4, Trifunović, Brodžijanski 3, Glas. Trener: Željko Obradović.

Barselona - Partizan 79:68