Košarkaši Partizana pobedili su Bajern iz Minhena u 16. kolu Evrolige rezultatom 83:79.

Od samog početka crno-beli su preuzeli kontrolu nad utakmicu i od serije 9:0, Partizan je bio u konstantnoj prednosti.

Bajern se najviše primakao odmah nakon te serije, pošto je došao na 11:9.

Iako su u prvom poluvremenu crno-beli imali problema sa defanzivnim skokom, prednost nije padala ispod pet poena. A do poluvremena Partizan je uspeo i da pređu na dvocifrenu prednost i na poluvreme su otišli sa velikih 12 poena viška (41:29).

Nastavili su izabranici Željka Obradovića da briljiraju u trećoj deonici, a posebno se istakao Dante Egzum, koji je sa nekoliko sjajnih poteza probudio publiku u Areni.

Partizan vs Bayern Foto:EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Bajern nikako nije nalazio rešenje za napad Partizana, a upravo je Egzum postavio najveću prednost crno-belih – 15 razlike (57:42).

Ipak, malo po malo, na pet minuta do kraja Bajern se primakao na pet poena razlike. Tako se nastavilo i u poslednja tri minuta, a Otelo Hanter, je postigao trojku za prilazak na 75:72.

Ali, Egzum je uzvratio i to preko Hantera i tada je Partizan i prelomio utakmicu i došao do sedme pobede u Evroligi.

Najefikasniji u Partizanu je bio Egzum sa 19 poena, Matijas Lesor je dodao 16, Zek Ledej 15, a Madar 14 poena.

Kod Bajerna je Otelo Hanter imao 16 poena, a Ognjen Jaramaz je imao najbolju partiju ove sezone sa 14 poena.

Partizan – Bajern 81:75 (19:14, 22:15, 18:20, 24:30)

Dvorana: beogradska Arena; Sudije: Oleg Latisev, Karlos Kortes, Amit Balak

Partizan: Naneli 5, Avramović 2, Madar 14, Panter 6, Smailagić 2, Papapetru 2, Egzum 19, Trifunović 2, Ledej 15, Lesor 16; Trener: Željko Obradović.

Bajern Minhen: Vinston 10, Hanter 16, Volden 7, Zipser, Jaramaz 14, Vajler-Bab 1, Rubit 14, Gilespi 2, Bonga 11, Heris 2; Trener: Andrea Trinkijeri

Partizan - Bajern 83:79