Neshvatljivo.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa u Atini rezultatom 75:66 u utakmici 28. kola Evrolige.

Nakon odličnog početka crveno-belih i trojke Ognjena Dobrića iz kretnje, te poena Bena Bentila (7:2), domaći su uspeli da dođu do izjednačenja (7:7), ali su Ben Bentil i Nemanja Nedović trojkama doneli 13:7, da bi Nedović na to dodao još pet poena (trojku, pa dva penala), zatim i Filip Petrušev još dva, te su crveno-beli nakon prvih deset minuta imali 17:9.

Tamo gde je stao u prvoj četvrtini Nedović je nastavio u drugoj, vezao pet poena, nadovezali su se Petrušev i Luka Mitrović za +11 (26:15), da bi nakon povratka Panatinaikosa na 26:20 Zvezda odgovorila svojom serijom i trojkom Nikole Ivanovića, potom novim poenima Nedovića i Kuzmića stigla do 35:22, što je bila i razllika na kraju drugog poluvremena zahvaljujući fantastičnom potezu Luke Vildoze.

Nastavili su crveno-beli da dominiraju, poenima Petruševa na 5:25 došli su do 53:37, i od tog momenta u potpunosti stali.

Panatinaikos je napravio seriju 22-2 i stigao do preokreta (59:55), Zvezda je potom uspela da priđe na poen minusa zahvaljujući trojci Dobrića, ali je to bilo sve.

Od tog momenta Panatinaikos je iz minuta u minut gradio prednost, dok crveno-beli nisu uspeli da se konsoliduju, pa je na kraju PAO stigao do ubedljive pobede.

Za to vreme, Nedović je sedeo na klupi, pošto je iz igre izašao dva minuta pre kraja treće četvrtine i više se nije vraćao.

Zvezdi je tako ostala samo teorijska šansa da se domogne mesta među osam najboljih u Evroligi, pošto ima skor 12-16, tri pobede manje od Žalgirisa šest kola pre kraja.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Nedović sa 12 i Petrušev sa 12 poena, dok je Papajanis predvodio Panatinaikos sa 17 poena.

Panatinaikos – Crvena zvezda 75:66 (9:17, 20:25, 23:13, 23:11)

Dvorana: OAKA Arena; Sudije: Migel Anhel Peres, Emil Mogulkoč, Džozef Bijang.

Panatinaikos: G. Kalaicakis, Volters 9, Li 7, Papajanis 17, Bohoridis, Vilijams 13, P. Kalaicakis, Tomas 11, Ponitka 8, Grigonis 7, Mancukas 3, Samodurov

Crvena zvezda: Vildoza 7, Lazarević 2, Kampaco, Mitrović 5, Martin, Dobrić 8, Ivanović 6, Nedović 12, Marković 3, Kuzmić 6, Petrušev 12, Bentil 5