Trener Partizana Željko Obradović podelio je ukratko utiske posle pobede nad Albom.

Sve mečeve Evrolige gledajte na kanalima Sport Kluba, uz SBB na EON i D3 platformama.

Partizan je u devetom kolu Evrolige pobedio sa 89:74, a prevagu je napravio u trećoj četvrtini, nakon veoma tesnog poluvremena završenog sa samo plus tri u korist crno-belih (43:40).

Obradovićev tim je šutnuo više trojki nego dvojki tokom utakmice u kojoj je Aleksa Avramović bio vodeći strelac sa 20 poena.

Dok trojke nisu išle, Alba je imala priključak, a kada su počeli da ih pogađaju Danilo Anđušić i Zek Ledej, crno-beli su se odlepili.

Međutim, Žoc ističe da ga je posle prvih dvadeset minuta mučio onaj drugi segment igre, u odbrani, i o tome je pričao sa igračima u pauzi.

„Evroligaška utakmica, veoma važna. Pričali smo na poluvremenu da moramo da promenimo neke stvari u odbrani i da budemo pametniji. Oni su igrali zonu i mi smo kasnije napadali prilično dobro i zbog toga smo dobili meč“, rekao je Obradović za Sport klub.

Partizan sada ima četiri pobede i pet poraza i približio se opet zoni doigravanja u elitnom takmičenju.

BONUS VIDEO: Željko vs Aleksa na tajm-autu