Željko Obradović

"Pokušali smo da uradimo sve što je moguće. Okrećemo stranu i krećemo dalje."

Poručio je Željko Obradović nakon poraza Partizana od Barselone u 31. kolu Evrolige sa 89:80.

Uporedio je odnos izgubljenih lopti, Partizan je imao samo tri, ali je Barselona imala 14.

„To je pokazatelj da se tim borio i želeo i da su igrači dali sve od sebe. Sa 14 napada više smo izgubili. Jasno je da su oni šutirali odlično. Četiri trojke su u tranziciji ubacili, u  trećoj četvrtini smo primali neke lake poene. Ne može da se počne poluvreme da zakucaju loptu. Barselona je projektovana da bude prvak, želim to Šarunasu, mom prijatelju.“

Govorio je i o energiji tima.

„Vodio sam tim na taj način, da imamo što veću svežinu. Jedini igrač je Lesor koji je imao 30 minuta. Dan koji ćemo imati sutra da krenemo da pričamo o Realu, da neki igrači koji nisu igrali odrade jak trening, ostali da se pojave, pričaju i u glavi razmišljaju o Real Madridu.“

Presudila je treća četvrtina u kojoj je Partizan pao, a Barselona serijom od 7:0 stigla do +13.

„Oni su izuzetno kvalitetan tim, probali su da koriste prednosti, igrali su strpljivo. Primali smo lake poene u tranziciji, nismo dobro otvorili ofanzivno treću četvrtinu, nismo imali dobro izgrađene šuteve. Na svu sreću smo se vratili, a poslednju četvrtinu imaš problem zbog ‘mis meča’, a nemaš problem sa bonusom, pa koristi pametan faul. Imali smo 47 šuteva za 2 poena, a oni 31, mi više šuteva za tri, ali jednu postignutu manje. Energija i želja su odnos izgubljenih i osvojenih lopti  Barselona nema tu vrstu agresivnosti, ali igra drugačiji tip odbrane za dva na dva i zato i nemamo više asistencija.

Govorio je o stvarima koje su prelomile meč.

„Nismo počeli sa ‘svič’ odbranom i tokom utakmice uvek menjamo. Prvi napad u drugom poluvremenu su nam zakucali loptu. Da bi menjali odbranu moraš da budeš skoncentrisan. Oni imaju kvalitet da spuštaju lopte, ono sto je meni bio problem jeste da je Mirotić ubacio spolja dva šuta kad se lomio meč. Tražili smo na taj lob pas da se udvaja, a da ta lopta ne bi išla brzo treba da imamo agresivnost na igrača koji ima loptu. U drugoj četvrtini smo to dobro radili i poveli, ali u trećoj nismo. Mogla je utakmica da se okrene kad je Naneliju ispala lopta iz koša, kao i Aleksi sa trojke, ali sve je to košarka.“