Saša Obradović/Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Još jedna pobeda za tim Saše Obradovića

Košarkaši Monaka pobedili su Asvel rezultatom 80:70 na svom terenu u francuskom derbiju u okviru 7. kola Evrolige.

Asvel je odigrao odlično u prvom periodu, vodio je sa 14:23, ali se situacija okrenula već do poluvremena, pa je Monako na pauzu otišao sa plusom od četiri poena.

Ipak, tim Đanmarka Poceka je u drugi deo utakmice ušao bolje, pa je ponovo stekao prednost i sa njom ušao u poslednjih 10 minuta.

Tada je Monako stegnuo odbranu, dobio poslednji period sa 23:9 i slavio sa konačnih 80:70.

Neočekivani heroj francuskog derbija bio je Alfa Dijalo sa 21 poenom, devet skokova i dve asistencije, a ubacio je čak šest trojki iz devet pokušaja.

Eli Okobo je takođe doprineo pobedi sa 16 poena i četiri asistencije, dok je Majk Džejms imao 15 poena.

U timu Asvela najbolji je bio Luvavu Kabaro sa 18 poena, tri skoka i četiri asistencije. Žofri Lovernj je imao 11 poena i šest skokova.

Monako sada ima skor 5-2, dok je Asvel na 1-6, ali igra bolje nego na početku sezone. Monako u narednomkolu dočekuje Efes, dok će Asvel ići na gostovanje Albi.

Sve mečeve Evrolige ili Evrokupa gledajte na kanalima Sport Kluba, uz SBB na EON i D3 platformama.