Oglas

epa12018640 Hapoel Shiomo Tel Aviv Roster head coach Dimitris Itoudis gestures during the EuroCup basketball final game 1 between Hapoel Shiomo Tel Aviv Roster and Dreamland Gran Canaria, in Samokov, Bulgaria, 08 April 2025.  EPA-EFE/VASSIL DONEV
Foto: EPA-EFE/VASSIL DONEV
Foto: EPA-EFE/VASSIL DONEV

Itudis se zahvalio "grobarima", pa odgovarao na srpskom

29. okt. 2025. 21:46

Trener Hapoela iz Tel Aviva, Dimitris Itudis, bio je izuzetno zadovoljan načinom na koji je njegov tim odigrao drugo poluvreme i stigao do pobede nad Partizanom – 97:84 u Sofiji.

Oglas

Grčki stručnjak istakao je kolektivni doprinos i mentalnu snagu ekipe, kao i želju da se što pre vrate u Izrael.

Košarkaši Hapoela savladali su Partizan i tako naneli crno-belima četvrti poraz ove sezone u Evroligi. Iako je prvo poluvreme bilo izjednačeno, izraelski tim je u nastavku ubacio u višu brzinu i zasluženo slavio sa 97:84.

Trener Dimitris Itudis detaljno je analizirao meč, pohvalio svoje igrače i zahvalio navijačima na atmosferi koju su stvorili u bugarskoj prestonici.

„Želim da čestitam timu na još jednoj pobedi i na načinu na koji smo završili meč. Imali smo sedam dvocifrenih igrača, uspeli smo da se vratimo u drugom poluvremenu i da odigramo mnogo bolje nego u prvom. Nismo tada dobro pomerali loptu, što je i zasluga Partizana koji je igrao sa visokim igračima na Elajdži. U nastavku smo radili sve kako treba — bolji protok lopte, bolji svičevi, pogodili smo dosta trojki i zasluženo pobedili,“ rekao je Itudis.

Itudis je istakao važnost dubine rostera i zdrave konkurencije u timu:

„Velika je stvar što imamo ovakav roster. Danas nisu igrali Tajler i Odijase, ali oni to dokazuju u izraelskom šampionatu. Ove godine je jasno svima da neko neće igrati ne zato što radi loše, nego zato što saigrač igra bolje. Mi smo novi tim, mnogi još nisu ni zajedno trenirali. Moramo da budemo strpljivi, ovo je maraton, a ne sprint.“

Posebno se osvrnuo i na ulogu Malkolma, Vajnrata i Vase Micića, koji su, po njegovim rečima, doneli dodatni kvalitet i ravnotežu timu.

Zbog bezbednosne situacije, Hapoel i dalje igra svoje mečeve u Sofiji, ali Itudis se nada skorom povratku kući:

„Molimo se da se uskoro vratimo u Izrael. To bi nam dalo dodatnu energiju, jer imamo ogromnu bazu navijača. Moram da se zahvalim Bugarima – primili su nas kao svoje. I naravno, hvala i navijačima Partizana, atmosfera je bila sjajna,“ poručio je Itudis.

Jedan od junaka večeri bio je Išmael Vajnrant, koji je odigrao sjajnu partiju protiv Partizana.

„Hvala što ste ga pomenuli. On je neverovatan individualac – zna šta radi, ima energiju, šut, može da igra od jedan do pet. Zovemo ga mikrotalasna – jer kad se ‘zagreje’, sve pogodi. Srećni smo što ga imamo,“ istakao je grčki strateg

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare