EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Košarkaši Fenerbahčea odigrali su za Partizan i savladali Valensiju sa ubedljivih 118:88 u 29. kolu Evrolige.

Turski tim je od početka do kraja utakmice vodio, a ključna razlika napravljena je u drugom periodu (35:18).

Valensija je imala velikih problema u odbrani, a Fenerbahče je u napadu igrao kao NBA ekipa.

Najbolji na terenu bio je Tajler Dorsi sa 28 poena i tri skoka. Najdžel Hejs Dejvis je imao 21 poena, Skoti Vilbekin je dodao 20, a Tarik Bberović 12 uz šest skokova.

Kod Valensije je Brendon Dejvis imao 18 poena i pet skokova.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Ova pobeda Fenerbahčea ide na ruku i Partizanu, pošto se crno-beli bore sa Valensijom za mesto u plej-inu.

Turski tim je sada na skoru 18-11, dok Valensija ima 13-16.

U isto vreme odigran je i grčki derbi, a Olimpijakos je na svom terenu savladao Panatinaikos sa 71:65.

Bila je to jedna neefikasna utakmica, pogotovo kroz prve tri četvrtine, dok je u poslednjoj rezultat bio 23:23.

PAO je imao prednost od 7:17 u prvoj deonici, ali se Olimpijakos brzo vratio i na poluvremenu je bilo 33:33.

Treća četvrtina je bila prelomna, pošto je u njoj domaćin zategao odbrani, dok je nešto bolji bio u napadu (15:9).

PAO nije uspeo ni da izjednači u poslednjoj deonici, iako je imao svojih pansi da prelomi utakmicu.

Mozes Rajt je imao 19 poena, dok je najveću pomoć imao u Aleku Pitersu koji je imao 11 poena i pet skokova.

Kod Panatinaikosa je Kendrik Nan imao 17 poena, dok je Kostas Mitoglu ubacio 11 poena, a uhvatio je i 16 skokova.

Oba grčka tima trenutno su na skoru 18-11.