Miomir Kecmanović propustio je lepu šansu da ostvari plasman karijere i uđe u četvrtfinale Australijan opena - porazio ga je Gael Monfis sa 7:5, 7:6 (4), 6:3.

Dugo su i suvereno od starta čuvali servis Kecmanović i Monfis, sve do 10. gema u kom je Gael poveo sa 40:0 i došao do praga osvajanja seta.

Miomir je tri set lopte ukrotio, a zatim i sam došao na ivicu brejka – poveo je pri 5:5 sa 40:0 i skupo ga je koštala porpuštena šansa.

Već u narednom gemu kada se borio za taj-brejk, Kecmanović je poklekao i 4. set lopta bila je uspešna francuskom šoumenu.

Početak drugog seta pripao je Miomiru, poveo je sa 3:1 i ispustio brejk u osmom gemu.

Na kraju je ukrotio dve set lopte pri 6:5 i poklekao u taj-brejku, iako je vodio sa 4:2.

Dve duple servis greške je vezao Monfis u taj-brejku, nije to umeo da kazni Miomir, pa je poraz bio neminovan.

Iskustvo je bilo na strani Monfisa u trećem setu, priveo je sve kraju kako je želeo.

Meč je obeležila i podrška srpskih navijača, koji su čak „delili savete“ Miomiru.

Na tribinama su srpski navijači pevali „Stisni reket i završi ga“, a u pauzi između gemova se u jednom momentu čulo i „Ko to kaže, ko to laže Srbija je mala, nije mala, nije mala triput ratovala“.

Nisu imali sreću i da proslave plasman u dalju rundu.

Monfis će igrati protiv Pabla Karenja Buste ili Matea Beretinija.