Fudbaleri Aston Vile ubedljivo su savladali Kristal palas sa 3:0, dok su Fulam i Sautempton remizirali (0:0) u 15. kolu Premijer lige.

Nakon što smo gledali remi Lestera i Mančester junajteda (2:2) mnogi su se ponadali da bi i ovaj Boksing dej mogao barem da priđe onom iz 1963. godine.

Ipak, nakon samo tri odigrana susreta, već tri ekipe nisu uspele da postignu ni pogodak.

Fulam i Sautempton su ispaljivali „ćorke“ i ukupno imali samo tri šuta u okvir gola (gosti dva puta više od domaćina).

Zapravo je Teo Volkot uspeo da savlada Areolu u 85. minutu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda nakon pregledanog snimka putem VAR tehnologije.

Naš Aleksandar Mitrović je u igru ušao u 83. minutu, ali nije imao pravu šansu.

Aston Vila je sa druge strane iskoristila očajnu formu Kristal Palasa koji se još uvek nije podigao iz nokdauna od Liverpula (0:7).

Najbolje od svega to pokazuje činjenica da je klub iz Birmingema od 45. minuta igrao sa igračem manje jer jer isključen Mings, a ipak je uspeo da slavi.

Povela je Aston Vila već u petom minutu kada je precizan bio Traore, a Hause i El Gazi su u drugom poluvremenu zadali poslednja dva udarca rivalu.

Luka Milivojević je bio na terenu do 69. minuta, a tada je zamenjen jer je 10 minuta ranije dobio žuti karton.

Imao je odličan pokušaj iz slobodog udarca u 31. minutu, ali je to odbranio Emiliano Martinez.