Nije mogao da podnese da gubi.

Rafael Nadal je doživeo težak poraz u drugom kolu Australijan opena jer je od njega bio bolji Amerikanac Mekenzi Mekdonald rezultatom 6:4, 6:4, 7:5.

Španac je krajem drugog seta doživeo povredu kuka zbog koje bi mogao da pauzira, a meč su obeležile i njegove svađe sa Marijanom Veljović, sudijom iz Srbije koja je sudila meč.

Veljović je opomenula Nadala zbog prekoračenja vremena, na šta je Španac burno odreagovao i ponovo se pobunio kako vreme za servis kreće prerano.

„Vreme kreće kada ja kažem“, odbrusila mu je Marijana, a Nadal je nastavio da se svađa sa njom i bezobrazno gestikulira.

Vreme je zbog toga zaustavljeno i to u bitnom poenu, što nije bilo fer prema rivalu, ali nije pomoglo Nadalu.

Ti mu nije pomoglo da zadrži fokus jer je Mekdonald napravio brejk za 4:3 i potom i prelomio drugi set i meč.