Ove nedelje u podcastu Snaga uma gostovala je istraživačka novinarka Jelena Zorić koja je govorila o pritiscima kojima je izložena zato što istražuje slučaj „Jovanjica“, ali se osvrnula i na prvostepenu presudu Zoranu Marjanoviću za ubistvo pevačice Jelene Marjanović, jer se svojevremeno detaljno bavila istraživanjem policijskih nepravilnosti u radu na ovom slučaju. Kako je istakla, još ne možemo da nazivamo Zorana Marjanovića „ubicom“ iz mnogo razloga.

„Reč je o još uvek prvostepenoj presudi. Za mene, koja sam se nagledala prvostepenih presuda, gde se ljudi osuđuju na dvadeset, trideset i četrdeset godina, a onda ih apelacija oslobodi ili naloži ponovno suđenje. Zato postoji prvi stepen i drugi stepen. Dakle, ovo je jedna faza u postupku, svakako nepovoljna za supruga pevačice, ali to nije gotov proces. Neozbiljno je onda iznositi takve ocene. Mi možemo da kažemo da je on prvostepeno osuđen da je ubio suprugu, ali ne možemo reći da je on ubica“, rekla je Jelena Zorić i osvrnula se na novinske natpise u kojima je on oslovljavan na različite načine i mnogo pre prvostepene presude.

„Ta porodica je svakako izložena zločinu, tragediji… Postoji tu dete, koje će sve ovo što mi danas pišemo i govorimo jednog dana sa nekoliko klikova na Guglu pogledati. Ja možda to dete neću za 20 godina prepoznati. Realno, ne znam ni sada kako izgleda, ali će to dete znati kako izgledam ja kad prođe pored mene. Možda je nekome lakše da piše vrlo neoprezno i da ljude naziva zločincima bez da je sud do kraja rekao svoje, zato što se kriju iza tastature. Ja svoje lice ne krijem, ali zato imam ogromnu odgovornost. Ja ću to dete u nekom prolazu za 20 godina možda sresti i meni tada niko neće moći da kaže – nazivala si mog tatu ubicom, a sud je na kraju rekao da nije. Ili – nazivala si mog tatu ubicom pre nego što je sud rekao da jeste pa si uticala na sud“, objasnila je Jelena Zorić u podcastu Snaga uma na Nova.rs.

***

BONUS VIDEO: Podcast „Snaga uma“ – Jelena Zorić

***

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare