Prva diskoteka u Beogradu otvorena je davne 1967. godine. Danas, poznata pod imenom "Kod Laze Šećera" ima status jedne od najboljih urbanih legendi grada, a Lazar Šećerović je tu da se pobrine da ona i dalje živi.

U podcastu „Život na srpskom“ divni Laza Šećer daje nam priču o tom kultnom mestu i vremenu kad je Beograd bio ispred sveta, obojenu anegdotama iz prve ruke – ono što je Njujorku bio čuveni „Studio 54“ u Beogradu je čitavu deceniju ranije bila diskoteka „Kod Laze Šećera“, ali i mnogo više.

Diskoteka otvorena u podrumu njegove porodične kuće, danas poznatog muzeja Dom Jevrema Grujića, pokrenula je pravu kulturnu revoluciju, na užas tadašnjeg sistema.

Pogledajte još:

Šećerović se priseća koje su sve domaće, ali i holivudske zvezde tog vremena dolazile u „Društveni klub KK Crvena zvezda“ (kako je ovo mesto bilo registrovano), kao i s kakvim pritiscima su se suočavali zbog toga što „kvare socijalističku omladinu“. Zbog toga je uostalom posle samo godinu i nešto dana diskoteka zvanično zatvorena. Međutim, zapravo, nikad nije prestala da postoji. Ne samo što je Laza Šećer do danas nastavio sa svojim tematskim žurkama, već i mlade generacije imaju svoje uspomene iz čuvenog kluba „Šećer“.

Ovom prilikom saznajemo i kako se ta priča nastavlja; zašto se ljuti što se devojke danas prozivaju starletama, a momci manekenima; kako gleda na današnje vreme, a njegovu poruku mladima svi bi trebalo da zapamtimo.

Autorka podcasta „Život na srpskom“ je Ana Kalaba.

***

„Život na srpskom“ je lifestyle podcast u kojem novinarka Ana Kalaba razgovara s gostima o malim-velikim stvarima koje čine živote nas običnih smrtnika u zemlji Srbiji, nekad tako specijalnim, nekad tragikomičnim, čak apsurdnim. Ideja je da to bude prostor gde se razbijaju neke predrasude i otvaraju novi vidici. Jeste li dovoljno otvoreni?

Naše podcaste možete slušati i na platformama gugl podcastapple podcastsoundcloud, spotifystitchercastboxdeezer i podcast.rs.

***

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare