Perfektan meč

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u treće kolo US Opena, pošto je ubedljivo sa 3:0 (6:1, 6:2, 6:3) izbacio mladog Francuza Iga Gastona.

Meč je trajao tek sat i 35 minuta, a Đere odavno nije bio ovako dominantan, te još uvek nije izgubio ni set u Njujorku.

Đere je ovom pobedom zakazao potencijalni duel sa Novakom Đokovićem, koji prethodno treba da savlada Zapatu Miralješa iz Španije.

Odlično je Đere otvorio meč i pokazao koliko želi u narednu rundu. Srpski teniser je uz malo poteškoća uzeo gem na otvaranju meča, a onda je iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 2:0.

I tu se nije zaustavio. Precizna, agresivna igra vodila ga je do brzih 5:0, kada je malo falilo da udeli i „krompir“ svom rivalu.

Francuz dotle nije imao nijednu brejk loptu, pa je bilo jasno da ako Laci ovako nastavi, neće imati problema.

Ništa drugačiji rasplet nismo videli ni u drugom setu kada je Đere nastavio da krstari kroz meč. Upisao je u njemu ukupno 29 vinera i 13 neiznuđenih grešaka, dok Gaston nije znao šta ga je snašlo.

Grešio je daleko više, čak 28 puta, pa je time potro 18 vinera i mogao je samo da gleda kako rezultat raste u korist srpskog igrača iz Sente.

Taj rezultat je u drugom setu išao tako da je Laslo sa dva uzastopna brejka došao do 3:0, posle čega je ispustio jedan svoj servis, i ispostaviće se tek jedan od dva gema u drugom setu.

U trećem je brejkom poveo sa 2:1, posle čega je svaki od igrača držao svoj servis sve dok Đere nije pritisnuo protivnika i brejkom završio posao.

Đere - Gaston 6:1, 6:2, 6:3