Oglas

profimedia-1111917846
Letovanje / Chun Ju Wu / imageBROKER / Profimedia

Kako Srbi zamišljaju savršen odmor: Podaci posle kojih će vam sve biti jasno

autor:
25. jun. 2026. 10:42

Na instagram stranici Ipsosa objavljeni su statistički podaci o letnjim planovima građana Srbije, ali i ideji idealnog odmora.

Oglas

Kako je navedeno, 36% građana Srbije planira da ove godine letuje u inostranstvu - od toga čak 43% ide u Grčku, 31% u Crnu Goru, 12% u Hrvatsku, 7% u Italiju... Među onima koji leto provode u Srbiji, banje i planine se izdvajaju kao najpoželjniji izbor.

Trećina građana Srbije kaže da samo želi da se izležava kad ode na odmor.

Zanimljivo, ta vizija savršenog odmora sa godinama je sve češća - dok se ne pređe pedeseta.

Građani stariji od 50 godina u manjoj meri od svih ostalih starosnih grupacija žele da se "izležavaju", a najveća razlika je primetna između njih i generacije 40-49 godina – 28% naspram 38% koji se odlučuje za ovaj vid odmora, navodi Ipsos.

Boravak u prirodi je ono u čemu na odmoru primarno uživa velika većina svih generacija - 62% mladih i oko tri četvrtine pripadnika svih ostalih starosnih grupa.


S druge strane, noćni provod na putovanju uglavnom nije visok prioritet. Ipak, važniji je mlađima: ističe ga četvrtina ispitanika od 15 do 29 godina, oko petine onih od 30 do 49 godina i tek 10% starijih od 50.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare