Oglas

05.12.2020 beograd, ulica, vetar, vetar u kosi vreme kosava suncan dan hladno
Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs
Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs

Proleće, pa jaka košava, pa sneg: Spremite se za ludo vreme

autor:
22. jan. 2021. 12:17

 U Srbiji će sutra biti veoma toplo i vetrovito, sa dnevnim temperaturama znatno iznad proseka, do 19 stepeni, saopštio je RHMZ.

Oglas

Tokom dana promenljivo oblačno, ponegde sa slabom kišom. Duvaće umeren, u kosavskom području i na planinama jak, povremeno i olujni južni i jugoistočni vetar. U Timočkoj Krajini tokom celog dana oblačno sa sipećom kišom.U predelima ispod 1500 m nadmorske visine očekuje se dalje topljenje snega. Najniža temperatura od -1 do 11, najviša od 12 do 19 stepeni, u Timočkoj Krajini oko 7 stepeni.U Beogradu će sutra biti promenljivo oblačno i toplo, posle podne mogućnost slabe kiše. Duvaće umeren, povremeno i jak južni i jugoistočni vetar. Najniža temeperatura oko 10, najviša oko 15 stepeni.

Beograd, 1. januara 2021.- Prvi dan Nove godine stanovnici glavnog grada iskoristili su za setnju i u uzivanje u lepom vremenu. Neki su iskoristili priliku da popiju kafu u basti kafica. FOTO TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC/ nr
Foto:TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC | Foto:TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC

Prema izgledima vremena za narednih sedam dana, do 30. januara, u nedelju promenljivo oblačno, ponegde sa kišom. Čeka nas veoma toplo vreme sa dnevnim temperaturama znatno iznad proseka uz intenzivno topljenje snega u svim predelima ispod 1500 m nadmorske visine.U košavskom području i na planinama, u nedelju posle podne, duvaće umeren i jak južni i jugoistočni vetar, povremeno sa olujnim udarima.

Beograd 17. januar 2021. Sneg u Beogradu iznenadio je danas gradjane Foto:Vesna Lalić/Nova.rs
Foto:Vesna Lalić/Nova.rs | Foto:Vesna Lalić/Nova.rs

U toku noći nedelje na ponedeljak i u ponedeljak naoblačenje sa kišom i padom temperature koje će prvo zahvatiti severne i zapadne predele Srbije. U brdsko-planinskim predelima padaće sneg, a u ponedeljak posle podne prelazak kiše u sneg očekuje se i u nižim predelima.Vetar će biti u skretanju na severozapadni i zapadni, a sa prolaskom fronta kratkotrajno će imati i jake i olujne udare. Do kraja perioda oblačno, mestimično sa snegom i hladno, u nižim predelima uz formiranje manjeg snežnog pokrivača (od 2 do 10 cm), a na planinama uz povećanje - za novih 15 do 20 cm.***Bonus video:https://youtu.be/2uOUAo9RPh8Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare