Oglas

h_55967243-1024x742.jpg
Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER
Zlatna palma, Kan Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Presedan u Kanu: Iznenađenje na zatvaranju prestižnog festivala

19. apr. 2023. 16:54

Film koji će 27. maja zatvoriti ovogodišnji Kanski festivala biće animacija Pixar studija "Elemental" reditelja Pitera Sona, kada će se ujedno održati i svetska premijera. Iako se već dugi niz godina pirkazuju animacije na festivalu u Kanu, ovo je prvi put da prestižni filmski festival svečano zatvara jedno animirano ostvarenje.

Oglas

Nakon animacija "Do neba", "U mojoj glavi" i "Duša", najnovije ostvarenje Pixar studija "Elemental" je četvrti animirani naslov uvaženog studija koji će biti prikazan u Kanu, van konkurencije. Kreativni direktor Pixar studia, Pit Dokter kaže da je povratak u Kan poseban momenat.

1681915108-Elemental-2-1024x553.jpg
Foto:Promo/MCF MegaComFilm/Disney/Pixar | Foto:Promo/MCF MegaComFilm/Disney/Pixar

- Dok svi izlazimo iz naših pandemijskih čaura i okupljamo se u sobama za razgovor, dnevnim listovima za animaciju i na neplanskim sesijama, radost je i čast što se Pixar ponovo vratio na Kroazetu - rekao je Dokter dodajući:- U režiji izvanrednog pripovedača Pitera Sona, "Elemental" je tako smešan, punog srca, iskren i zadivljujući za gledanje. Stvoren je da ga publika iskusi na velikom ekranu i srećan sam što će svoju premijeru imati u Kanu!

1681915133-Elemental-3-1024x552.jpg
Foto:Promo/MCF MegaComFilm/Disney/Pixar | Foto:Promo/MCF MegaComFilm/Disney/Pixar

Upravo Pixarov film "Do neba" (Up) reditelja Pita Doktera napravio je revolucionarni iskorak 2009. godine kada je svečano otvorio 62. Kanski festival.U neobičnoj metropoli, u Elementalu, zajedno poput ljudi žive četiri osnovna elementa - vatra, voda, zemlja i vazduh. Priča predstavlja Žišku, snažnu, brzu i "vatrenu" mladu ženu čije prijateljstvo sa Izvorom, zabavnim, živahnim i "poput vode" relaksiranim momkom, dovodi u pitanje uverenja o svetu u kom Žiška živi, jer kako njeni roditelji ističu "Elementi se nikad ne mešaju!"Najnovije ostavrenje je živopisna animirana priču o različitostima i njihovoj privlačnosti, a reditelj Piter Son (Peter Sohn), poznat je i po animaciji "Dobri dinosaurus" iz 2015. godine.https://www.youtube.com/watch?v=8wopD2WC2tESinhronizovana animacija "Elemental" će se od 15. juna naći na repertoaru domaćih bioskopa.Bonus video: Biković o trci Rusa i Amerikanaca - Bolje u filmovima nego u oružju

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=1204gostprobudisesamilosbikovic-novas-worldwide&stream=hp1400&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="5795617"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare