Oglas

“Hamlet - dan ubistva” - pobednik 51. INFANT-a
Hamlet dan ubistva Foto: Sašo Ilkovski i Keti Talevska
Hamlet dan ubistva Foto: Sašo Ilkovski i Keti Talevska

Predstava “Hamlet - dan ubistva” pobednik 51. Internacionalnog festivala alternativnog i novog teatra

19. jun. 2024. 09:41

Komad “Hamlet - dan ubistva” reditelja Marjana Nećaka u produkciji Narodnog teatra iz Bitolja pobednik je 51. Internacionalnog festivala alternativnog i novog teatra (INFANT) koji je održan u Novom Sadu.

Oglas

Ovu odluku doneo je žiri u kojem su bili: glumica Jovana Balašević, scenografkinja Jelena Radović i glumac Milovan Filipović.

U obrazloženju je istaknuto: “Jednostavnost i preciznost rediteljskog postupka, ujednačena i snažna igra ansambla, vizuelno i muzički maštovito i značenjski svedeno i konkretno, sve to bitoljskog “Hamleta” čini kompletnom i vrednom predstavom, koja je u duhu najbolje tradicije ovog festivala.”

“Hamlet - dan ubistva” - pobednik 51. INFANT-a
Bitoljski Hamlet dan ubistva Foto: Sašo Ilkovski i Keti Talevska | Bitoljski Hamlet dan ubistva Foto: Sašo Ilkovski i Keti Talevska

U predstavi, koju je prema Koltesovom tekstu režirao Marjan Nećak, igraju Nikola Stefanov, Ivan Jerčić, Valentina Gramosli i Viktorija Stepanovska Jankulovska.

Bonus video: Aplauz za predstavu "Kao i sve slobodne djevojke" Ateljea 212 u pozorištu "Maksim Gorki" u Berlinu







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare