Toronto

Košarkaši Denvera poraženi su u duelu bez rezultatskog značaja od Toronta 117:109.

Rivali su u poslednjem susretu pred plej-of promešali karte sa namerom da sačuvaju većinu igrača za predstojeće izazove, pa su u redovima Denvera izostali Heris, Barton i Porter Džunior, dok su u Torontu na poštedi bili Lauri, Vanvlit i Sijakam i Ibaka.

Majkl Maloun, trener Denvera, odlučio je da dozira minutažu i Nikoli Jokiću koji je odigrao samo deset minuta kako bi svež dočekao prvi susret sa Jutom zakazan za 17. avgust.

Srpski centar je tokom „sparinga“ postigao dva poena uz dve asistencije i jedan skok. Šansu je u odsustvu saigrača iskoristio Pi Džej Dozir koji je postigao 20 poena, ali to nije bilo dovoljno da njegov tim izbegne poraz.

U redovima Toronta najefikasniji bio je Džonson sa 23 poena, dok je Votson postigao poen manje.

Neizvesnost po pitanju epiloga trajala je samo tokom prve četvrtine s obzirom na to da je Toronto u drugoj deonici stekao dvocifrenu prednost koju je uz blage oscilacije održao do kraja susreta.