Foto: Shutterstock

Veštačka inteligencija je doživela eksploziju popularnosti pojavom ChatGPT-a pre nešto manje od godinu dana. Ali kako se taj balon naduvao, sada je polako počeo da ispušta.

Četbot prečesto širi dezinformacije u rezultatima, daje netačne informacije, naginje ka lažnim vestima i zbog svega gubi kredibilitet, dok je samo pre nekoliko meseci bio je glavni alat za školarce, studente i posebno one koji se bave programiranjem i razvojem softvera.

Zbog toga će OpenAI, kompanija koja stoji iza ChatGPT-a, uskoro biti pred bankrotom i ako se nešto ne promeni, proglasiće to sledeće godine. Pored toga, rezultati koje četbot pruža više nisu verodostojni. Zli jezici će reći da se previše družio sa ljudima i stekao njihove osobine.

Pročitajte još

Već u junu ove godine su počele da se pojavljuju sve izraženije informacije da ChatGPT daje loše rezultate na upitima. Ponekad i potpuno netačne. U avgustu je sprovedena anketa na „Stack Overflow“ iz koje je, prema ChatGPT-u, poslato 512 pitanja. 52 odsto ili 259 njih se pokazalo netačnim, prenosi N1.hr

Što ne bi bilo tako katastrofalno da je to nešto što je lako proveriti, ali kada se radi o stotinama i hiljadama linija koda, onda postoji problem. Što potvrđuje činjenica da 40 odsto stručnjaka nije znalo da identifikuje koji su odgovori netačni, niti su mogli odmah da otkriju gde su greške.

Nažalost za sve one koji se i dalje oslanjaju na ChatGPT, rezultati nisu ništa bolji ni u septembru. Neki izveštaju sugerišu da je OpenAI svoju pažnju usmerio na nešto drugo i da je ChatGPT u fazi stagnacije, da ne kažemo – nepažnje.

BONUS VIDEO:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar