Sevilja prošla u polufinale Lige Evrope golom u 88. minutu
Slavlje fudbalera Sevilje; Foto: EPA-EFE/Friedemann Vogel

Tačno 384 dana trajalo je učešće Vulverhemptona u Ligi Evrope, a kraj je usledio u četvrtfinalu porazom od Sevilje 1:0.

Španski tim rekorder je sa pet trofeja drugog po jačini evropskog takmičenja i još samo dva koraka ga dele od novog pehara.

Činilo se da će produžeci ili penali odlučiti polufinalistu, ali su Andalužani požurili i zakazali borbu za finale sa Mančester junajtedom, 16. avgusta.

Svi mečevi završnice Lige Evrope igraju se na neutralnom terenu u Nemačkoj zbog pandemije koronavirusa.

I duel Vulverhemptona i Sevilje važio je za derbi ove faze takmičenja, i viđen je relativno zanimljiv susret na stadionu u Duizburgu.

Može se reći i da su „berberi“ bili za nijansu bolji, za šta su nagrađeni u samoj završnici utakmice.

Premijerligaš je mogao do vođstva već u 13. minutu, ali nije iskoristio penal. Prošao je Adama Traore i Dijego Karlos ga je sapleo sa leđa u kaznenom prostoru.

Odgovornost je preuzeo Raul Himenez i očajno je šutirao sa bele tačke, čekao ga je golman Bono i sačuvao mrežu Sevilje.

Do kraja poluvremena je četa Đulena Lopetegija najavila totalni ofanzivu koja je usledila u drugom delu.

Nizali su se napadi Sevilje koje je konačno naplatila u 88. munutu. Ever Banega je centrirao sa desnog krila, a Lukas Okampos je glavom spusio loptu u mrežu iza leđa Ruija Patrisija.

Bio je to prvi njegov gol ove sezone u Ligi Evrope, vredan velikog trijumfa i plasmana u polufinale.

VULVERHEMPTON – SEVILJA 0:1 (0:0)

Stadion: MSV arena – Duizburg. Bez publike. Sudija: Danijele Orsato (Italija).

Strelac: Okampos u 88. minutu

Vulverhempton: Rui Patrisio, Boli, Koadi, Sais, Doerti, Dendonker, Ruben Neveš, Mutinjo (od 71. Neto), Vinjagre, Traore (od 79. Žota), Himenez.

Sevilja: Bono, Hesus Navas, Kunde, Karlos, Reguilon, Banega, Fernando, Džordan (od 84. Vaskez), Suso (od 89. El Hadadi), Okampos, En-Nesiri (od 85. De Jong).